3

jade goody.jpg27 metų Jade Goody šiandien pažįsta kone visas pasaulis. Abejingų jai nėra - vieni smerkia, kiti gaili, treti ją vadina didvyre, „realybės šou princese“, „kelrode žvaigde jaunoms moterims“. Dar prieš kelerius metus nusifilmavusi britų realybės šou, ši jauna moteris susilaukė milžiniškos šlovės ir nesitikėjo, kad netikėtai ją užklups baisi liga.

Gimdos kaklelio vėžiu serganti žvaigždė, šiomis dienomis prieš televizijos kameras su pasauliu dalijasi savo ligos ir gyvenimo detalėmis. Nors gydytojų prognozės vilčių neteikia, vasario dvidešimt antrąją Esekso mieste įvyko viešos Jade Goody vestuvės, kurias stebėjo tūkstančiai TV žiūrovų.

Kaip rašo Didžiosios Britanijos spauda, ši moteris šokiruoja savo atvirumu ir drąsiais pasisakymais apie gyvenimą, vėžį bei jo gydymą, tačiau ji yra fenomenalus pavyzdys, privertęs jaunas moteris atkreipti dėmesį ir susirūpinti savo sveikata.

Iš pradžių vestuvės, o paskui - kaip bus, taip bus... 

Susidomėjimas skandalingaja J. Goody, jos liga ir likimu Didžiojoje Britanijoje pasiekė aukščiausią lygį - šia tema nusprendė pasisakyti ir pats premjeras Gordonas Brownas. Jis viešai išreiškė apgailestavimą ir susirūpinimą, kad „toks jaunas žmogus mirtinai serga vėžiu ir kad gydymas neteikia vilčių“. 

„Man regis, kiekvienas mūsų turime teisę spręsti, kaip vertinti mus užklupusias nelaimes, ir Jadės sprendimas padėti savo šeimai vertas pagyrimo. Linkiu jai ir jos šeimai viso ko geriausio. Žinau, kad visa šalis dėl jos jaudinasi“, - sakė D. Britanijos premjeras. 

Tuo metu, kai gydytojai neteikė jokių vilčių, pati J. Goody ruošėsi ne laidotuvėms, o vestuvėms. Vasario dvidešimt antrąją ji ištekėjo už savo draugo Jacko Tweedo, kuris už ją jaunesnis šešeriais metais. J. Tweedas neseniai išėjo iš kalėjimo, kur kalėjo už ginkluotą užpuolimą. 

Kaip teigia britų spauda, prabangius iškilmingus vestuvinius apdarus jaunavedžiams padovanojo „Harrods“ savininkas Mohamedas Al Fajedas. Vestuvių transliacijos teisės buvo parduotos už milijoną svarų. 

Užkrečiantis pavyzdys jaunoms moterims 

goody1.jpg

Kaip BBC News pasakojo onkologas Jeffas Tobaisas, tūkstančiai susirūpinusių Jade Goody istorija bričių užplūdo gydymo įstaigas. 

Pasak gydytojo, jos suskubo pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio, „pasimokiusios“ iš J. Goody. „Liūdna suvokti, kad visos nacionalinės sveikatos apsaugos pastangos diegiant profilaktikos priemonės nublanko prieš vieną tragišką populiarios visoje šalyje moters atvejį“, - svarsto gyd. J. Tobaisas. 

„Kad ir koks mums atrodytų baisus jos sprendimas demonstruoti save, savo ligą ir artėjančią mirtį, šis jaunos moters žingsnis turi labai teigiamą šalutinį poveikį, ir aš kaip gydytojas negaliu to neįvertinti“, - pasakoja gyd. J. Tobaisas. 

Paprastumas pavergė britų širdis 

Pirmasis J. Goody pasirodymas televizijos ekrane šokiravo ne tik kolegas, bet ir televizijos žiūrovus. Per pirmąjį realybės šou vakarą ji padaugino alkoholio ir apipylė kolegas klausimas, kas yra šparagai, ėmė svarstyti, ar Rio de Žaneiras iš tikrųjų miesto pavadinimas, ar Kembridžas yra Londone ir pan. 

Kaip rašo spauda, paprastumo, vulgarumo ir tamsuoliškumo derinys ją pavertė nacionalinio masto žvaigžde. Ji išleido kelis DVD su sveikatingumo ir mankštos programomis, atidarė grožio saloną, sukūrė kvepalus, kurie Didžiosios Britanijos parduotuvėse pagal perkamumą užėmė trečiąją vietą po Kylie Minogue ir Viktorijos Becham kvepalų, įrašė singlą ir t. t. Nepaisant to, kad pagimdė du vaikus, ji neišnyko iš televizijos ekranų. Visiems stebint, 2006 metais J. Goody dalyvavo Londono maratone ir įveikusi 34 kilometrus iš 42, naktį praleido Londono karališkoje ligoninėje. 

2007 metų pradžioje kilo skandalas - realybės šou „Big Brother" Jade užsipuolė programos dalyvę indų Bolivudo aktorę Shilpa Shetty. Po šio įvykio „Channel 4“ televiziją ir transluotojų reguliavimo tarnybas „užgriuvo“ skundų dėl rasizmo lavina. 

Atsiprašydama už savo išpuolius prieš indus, Jade iškeliavo į Indiją dalyvauti panašiame realybės šou - „Didysis Bosas“, kur ją ir pasiekė žinia apie mirtiną ligą. 

Visas „geltonosios spaudos“ pasaulis vėl pradėjo sekti jaunąją britę ir domėtis, kaip ji ketina praleisti paskutinius gyvenimo mėnesius. 

Snobizmas ar kova dėl savo vaikų ir jaunų moterų ateities? 

goody2.jpg

Jade Goody tik 27-eri metai. Septynerius metus ji praleido su TV kameromis. Realybės šou „Big Brother“ dalyvavo šimtai norinčių išgarsėti, tačiau jie iškrisdavo ir labai greitai būdavo pasimiršti, o J. Goody sugebėjo išlikti, puikiai manipuliuodama masinės informacijos priemonėmis. Kritikai tai pavadino, kaip savotišką talentą, kurio negalima neįvertinti. Britanijos spauda ėmė diskutuoti apie Jadės elgesį dar smarkiau, kai Jadė sutiko praleisti, galbūt paskutines, gyvenimo dienas prieš TV kameras stebint visiems, kas turi televizorių ar kompiuterį. 

Žinomas žvaigždžių agentas Maxas Cliffordas, dėl kurio ryšių tinklo jos patenka į pirmuosius geltonosios spaudos puslapius ir į televizijos ekranus, griežtai paneigė, kad Jadės veiksmai įtakoti jos snobizmo ir begalinio noro būti žvaigžde. Jis spaudai teigė, kad J. Goody priėmė sprendimą, nepaisant sunkios ligos ir greitos mirties, toliau rodytis TV su visomis savo problemomis, nes tam ji turi kelias priežastis: „Pirmoji – dėl vaikų. Ji pati savo laiku negavo išsilavinimo ir nori prieš mirtį aprūpinti savo vaikus maksimaliu išsilavinimu, kuriam, kaip suprantama, reikalingi pinigai. Antroji priežastis - ji nuolat užimta, ir tai padeda jai susitelkti ties kažkuo kitu, o ne savo liga. Tai geriau nei gulėti ligoninės lovoje ir galvoti apie savo ligą ir mirtį. Trečioji priežastis – ji žino, kad po pernai rugpjūtį viešai paskelbto viešo prisipažinimo apie tai, kad serga gimdos kaklelio vėžiu, jaunų moterų tyrimų skaičius padvigubėjo dvidešimt procentų. Sužinojusios apie jos baisią ligą, jaunos moterys susirūpino profilaktika“. 

Kaip ir teigė M. Cliffordas, gyvenimas Jadės nelepino. Tėvas kalėdavo įkalinimo įstaigose ir 2005 metais mirė perdozavęs narkotikų. Mokyklos Jadė nelankė, nes po motociklo avarijos jos motina nebevaldė kairiosios rankos ir mergaitė turėjo rūpintis namais. Ji susilaukė dviejų berniukų draugaudama su TV darbuotoju Jeffu Brazier. Porai išsiskyrus vyko „vieša" kova dėl vaikų. Vėliau pusmetį J.Goody gyveno su futbolininku Ryanu Amoo ir kai atrodė, kad pagaliau ramybė užplūdo jaunos moters namus, ji realybės šou susipažino su būsimu vyru Jacku Tweedu, kuris 2006 metais pateko į kalėjimą už ginkluotą šešiolikmečio berniuko užpuolimą. „Jos gyvenimas vertas geros knygos“, - svarsto britų žurnalistai. 

Tyrimai teikė vilčių 

2004 ir 2006 metais Jadei buvo atlikti tyrimai dėl kiaušidžių ir žarnyno vėžio, tačiau dar tada jie buvo neigiami. Atlikus tyrimus 2008 metais, vėžio diagnozė pasitvirtino ir apie tai jai buvo pranešta dalyvaujant Indijos realybės šou „Didysis Bosas“. Šio šou atstovas teigė, kad „vėžys nustatytas ankstyvoje stadijoje ir belieka laukti išsamesnių tyrimų Didžiojoje Britanijoje“. Rugsėjo 1 dieną, gydytojai pranešė, kad gydymas vykdomas sėkmingai ir kad greitu laiku žvaigždei bus atliekama operacija ir chemoterapija. Jadei buvo atlikta radikali histerektomija ir paskirtas mišrus gydymas chemoterapija ir radioterapija. Vienai Airijos televizijai Jade prasitarė, kad jai baisu ir nežino kaip paaiškinti mažamečiams vaikams apie savo ligą ir slenkančius plaukus. Šių metų vasario 4 dieną, Jades atstovas Maxas Cliffordas pranešė, kad vėžys išplito į kepenis ir žarnyną, aplink esančius audinius. Vasario 7 dieną, Jadei buvo atlikta dar viena operacija ir pašalintas auglys žarnyne. Tačiau po šios operacijos gydytojai ligonei nesuteikė vilčių. Pasak gydytojų, jai liko daugiausia keli mėnesiai. 

„Aš gyvenu prieš kameras. Tikriausiai aš ir mirsiu prieš jas. Aš žinau, kad daugeliui nepatinka tai, ką aš darau, bet šiuo metu man neįdomu, ką apie mane galvoja kiti“, - sako J.Goody. 

Kovo 22 d. Jade Goody atsisveikino su šiuo pasauliu tyliai ir toli nuo kamerų.

 

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#3 violeta 2009-04-02
Va is tokio zmogaus -galime imti pavizdi,kaip turime istikro gyventi!!!!!!!!!!!!!
Quote
#2 violeta 2009-04-02
Labai stipri moteris ji,kad uzklupus tokiai ligai ji dziaugiasi gyvenimu.Jai neidomu ka mano kiti,svarbiausia jai gera ir ji dziaugiasi nors gali buti jai ir paskutines jos gyvenimo dienos.Mes visi turim pasimokyti is tokio zmogaus.Mes jau nebemokam vertinti ka turim,mes nezinom kas aplink mus supa,kur mes esame ir del ko gyvename!!!/?????
Quote
#1 alma 2009-03-24
nemanau kad jai tai turejo atsitikt bet nieko nepakeisi
Quote
2024 m. liepos 19 d., Penktadienis