3

47 metų atlikėjos Sheryl Crow gyvenimas yra tarsi amerikietiški kalneliai. Koncertai su ryškiausiomis žvaigždėmis ir po to sekusi depresija, besaikis alkoholio vartojimas bei mylimo žmogaus mirtis. 

iveikliga.lt crow.jpgPopuliarumo viršūnė, gausybė apdovanojimų ir milijonais parduodami albumai, o vėliau skyrybos su sužadėtiniu ir kova su vėžiu - S. Crow vėžys buvo diagnozuotas praėjus vos savaitei po išsiskyrimo su mylimuoju, vėžiu taip pat sirgusiu legendiniu dviratininku Lance‘u Armstrongu.

Meilė muzikai – paveldėta

Sheryl Crow gimė muzikuojančių tėvų šeimoje. Jos mama buvo muzikos mokytoja, o tėvas – teisininkas, laisvu laiku grodavęs džiazo grupėje. Būdama vos šešerių metų Sheryl pradėjo groti pianinu, trylikos – dainuoti mokyklos chore, o po metų jau pati kūrė dainas. Baigusi koledžą ji pasekė mamos pėdomis – tapo muzikos mokytoja pradinėje mokykloje ir dalyvavo muzikos kolektyvų veikloje. 

Tačiau toks gyvenimas nedideliame mieste Misūrio valstijoje būsimos žvaigždės netenkino. Ji išvyko į Los Andželą, kur matė daugiau perspektyvų. Pradžia buvo ne itin lengva. S. Crow teko dirbti padavėja ir tik retkarčiais ji buvo kviečiama įgarsinti televizijos reklamas. Jos valanda išmušė, kai laimėjusi atrankos konkursą, ji tapo pritariančia vokaliste pop dievaičio Maiklo Jacksono grupėje. 

Duetas su Maiklu Jacksonu 

S. Crow buvo pakviesta dalyvauti net pusantrų metų trukusiame pasauliniame ture „Bad“. Nuo 1987 m. rugsėjo iki 1989 m. sausio trukusios gastrolės driekėsi nuo Japonijos, Australijos iki Jungtinių Amerikos Valstijų ir Europos. Pasaulinio turo metu surengti net 123 koncertai, jų klausėsi beveik puspenkto milijono klausytojų. Daugiausia gerbėjų net 125 tūkstančiai susirinko į koncertą Liverpulyje. Net septyni koncertai buvo surengti 72 tūkstančius žiūrovų talpinančiame Londono „Wembley“ stadione ir arena buvo sausakimša. 

„Bad“ ture S.Crow nebuvo vien pritariančioji vokalistė. Ji kartu M.Jacksonu atliko dainą „I Just Can’t Stop Loving You”. Tai buvo vienintelis duetas visoje koncertinėje programoje. Tuo metu netgi buvo pradėta spėlioti, jog S.Crow ir M.Jacksonas yra pora ne tik scenoje, tačiau šie spėjimai nepasitvirtino. 

Depresija ir mylimojo netektis 

Po pusantrų metų trukusių gastrolių, S. Crow reikėjo poilsio. Ji pripažino, kad tada ją apėmė depresija. „Per dienas pragulėdavau lovoje, retai iš jos tepakildavau“, - pasakojo dainininkė. Ją išgelbėjo dar vienas pasiūlymas koncertuoti su buvusiu „Eagles“ grupės nariu Donu Henley. Tada vėl atsirado noras aktyviai gyventi ir kurti. Sheryl sukurtas dainas į savo repertuarą įtraukė garsi Kanados atlikėja Celine Dion, kartu koncertuoti kvietė tokios žvaigždės, kaip Joe Coceris, Ericas Claptonas, „Roling Stone“ lyderis Mickas Jaggeris. 

S. Crow pradėjo solinę karjerą ir stengėsi išlįsti iš pop žvaigždžių šešėlio, tačiau pastangas įrašyti albumą stabdė besaikis alkoholio vartojimas. S. Crow pripažino, kad svaiginantys gėrimai buvo depresijos pasekmė. Atsikratyti žalingų įpročių atlikėjai stengėsi padėti jos mylimasis Kevinas Gilbertas. Žinomas muzikantas dalyvavo įrašinėjant Sheryl dainas ir daug prisidėjo, kad pirmasis jos solinis albumas išvystų dienos šviesą. Deja, netrukus S. Crow sukrėtė mylimojo mirtis. Jam tuo metu tebuvo 29 metai. 

Pirmasis solinis albumas ir apdovanojimai

iveikliga.lt s.crow.jpg

Sulaukusi trisdešimties, S. Crow pagaliau įrašė pirmą solinį albumą. Platininiu tapęs „Tuesday Night Music Club“ albumas buvo parduotas daugiau nei 7 milijonų tiražu.

1995 m. S. Crow gavo net tris prestižinius „Grammy“ apdovanojimus. Daina „All I Wanna Do“ tapo tikru hitu ir karaliavo JAV topų viršūnėse. Ne mažesnės sėkmės sulaukė ir kitos šio albumo dainos: „Leaving Las Vegas”, „Strong Enough”, „Run Baby Run”. Sėkmė lydėjo ir antrąjį S. Crow albumą, išleistą 1996 m. „Sheryl Crow” pavadintas albumas ir daina „If It Makes You Happy” dainininkės kolekciją papildė dar dviem „Grammy“ apdovanojimais. 

1997 m. ji pasiekė populiarumo viršūnę, kai filmui apie James‘ą Bondą „Tomorrow Never Dies” parašė to paties pavadinimo dainą. Daina tapo šio filmo vizite kortele. Ji taip pat sukūrė muzikinius takelius filmui „Erin Brockovich“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Holivudo žvaigždė Julia Roberts, dainą filmui „Bridžitos Jones dienoraštis“.

Išsiskyrimas su legendiniu dviratininku ir diagnozė 

iveikliga.lt crow ir armstrong.jpg

Karjera klostėsi įspūdingai ir populiarumo dainininkė tikrai nestokojo. 2003 metais S.Crow atsidūrė visos JAV žiniasklaidos dėmesio centre ne tik dėl pasiekimų scenoje. Sheryl pradėjo artimai draugauti su legendiniu dviratininku Lance‘u Armstrongu. Ji visur lydėjo devyneriais metais už save jaunesnį mylimąjį ir pirma sveikino su pergalėmis „Tour de France“ lenktynėse. 

2005 metais L. Armstrongas rekordinį septintą kartą iš eilės laimėjo „Tour de France“ ir galėjo daugiau laiko skirti savo antrai pusei. Garsi pora paskelbė apie savo sužadėtuves ir artėjančias vestuves, tačiau jos taip ir neįvyko. Nors dar per Kalėdas pora tvirtino, kad jų santykiai kaip niekada šilti, 2006 m. vasarį jie išsiskyrė. „Po ilgų apmastymų ir svarstymų, priėmėme sunkų sprendimą – išsiskirti. Mes labai karštai mylėjome ir gerbėme vienas kitą, todėl prašome visų gerbti mūsų privatumą, mums labai sunkiu momentu“, - tokį pareiškimą išplatino skirtingais gyvenimo keliais pasukusi pora. 

Praėjus vos savaitei po išsiskyrimo, dainininkei buvo diagnozuotas krūties vėžys. L. Armstrongas labai pergyveno dėl savo buvusios draugės: „Vėžys palietė beveik visus man artimus žmones. Laimei, po pokalbių su Sheryl, jos šeima ir gydytojais, aš įsitikinęs, kad ji visiškai pasveiks“, - teigė L. Armstrongas. 

„Vaikštau apsikabinusi mamogramomis“ 

Krūties vėžys S. Crow užklupo 2006 metų vasarį, kai dainininkė buvo atšventusi 44 metų gimtadienį. Laimei, liga aptikta ankstyvoje stadijoje. Jos gydytojas iškart nuramino Sheryl: „Yra labai didelė tikimybė, kad jūs visiškai pasveiksite“, - konstatavo gydytojas. 

Diagnozę išgirdusi S. Crow nepalūžo ir pasirengė kovai su vėžiu: „Maždaug vienai iš septynių Amerikos moterų yra diagnozuotas krūties vėžys. Vien šiais metais krūties vėžys nustatytas daugiau nei 200 tūkstančių moterų, tarp jų atsidūriau ir aš. Mes esame tarsi įrodymas, jog labai svarbu vėžį aptikti ankstyvoje stadijoje. Aš skatinu visas moteris, visuose pasaulio kampeliuose susirūpinti savimi ir savo ateitimi. Lankykitės pas gydytojus ir rūpinkitės savo sveikata“. 

Tai nebuvo vien tušti žodžiai, savo sveikata susirūpino ir pati S.Crow: „Dabar vaikštau apsikabinusi mamogramomis, daugybe krūties rentgeno nuotraukų. Pradėjau labai rūpintis savimi. Aš tikrai aukosiuosi ir rūpinsiuosi savimi, kad vėl atsistočiau ant kojų, gyvensiu sveikai ir labai branginsiu savo gyvenimą“, - tikino S. Crow.  

Operacija ir spinduliavimas  

S. Crow buvo atlikta operacija, jos metu pašalintas nedidelis auglys. Jai teko ištverti šešias savaites spindulinio gydymo. Užklupę gyvenimo išbandymai dainininkės nepalaužė: „Tuo metu daugybė žmonių man kartojo: „Žinai, tau šiais metais viskas klostosi labai blogai“. Tokie užjaučiantys pasisakymai mane paveikė visiškai priešingai. Suvokiau, kad viskas taip ir turi būti ir viskas man yra gerai. Niekas negali žinoti, kaip aš tuo metu jaučiausi. Aš noriu prisiminti kiekvieną akimirką, kas tuo metu vyko. Tai tikrai išskirtiniai momentai“, - atviravo S.Crow, kuri praėjus šešioms gydymo savaitėms vėl planavo savo koncertinę veiklą. 

„Pasiryžau viskam, nes nenoriu leisti, kad vėžys nutrauktų mano gyvenimą ir neleistų man koncertuoti. Mano sąmonėje įvyko didelių pasikeitimų. Pradedi kitaip suprasti, ką gyvenimas duoda. Aš noriu vėl būti tokia, kokia buvau. Trokštu koncertuoti ir bendrauti su gerbėjais. Jie mane labai palaikė, kai buvau bėdoje. Tai nebuvo vien tik šeima ir draugai, bet žmonės iš viso pasaulio, jie man siuntė atvirutes, maldas ir meilę. Tai buvo stiprūs išgyvenimai. Netgi mano senos dainos dabar skamba kitaip. Jos man suvirpina širdį, nes pamačiau, kaip jos patinka žmonėms“. 

Vėžys dainininkės karjerą pristabdė tik trumpam. Jau po trijų mėnesių ji koncertavo uždarame renginyje. Pirmas viešas pasirodymas didžiulei auditorijai įvyko liepos mėnesį Indianapolyje. Netrukus ji buvo pakviesta į populiarią CNN televizijos laidą „Larry King Live“, kur žiūrovams pasakojo apie kovą su vėžiu, sugrįžimą į sceną ir savo nutrūkusią draugystę su L. Armstrongu. 

Reikia būti egoistu 

sheryl chemo.jpg

„Liga man leido suprasti, kad gyvenime yra svarbu pabūti egoistu. Vėžys padėjo man iškelti save į pirmą vietą“, - aiškino dainininkė. „Vienąkart po spinduliavimo procedūros, aš supratau, kad vienintelis žmogus, kuris gali manimi pasirūpinti, esu aš pati. Aš tai galiu padaryti geriausiai. Jaučiausi labiau nei bet kada anksčiau mylinti gyvenimą ir tai man padėjo nugalėti krūties vėžį“. 

S. Crow pasinėrė į budizmą, užsiiminėjo joga ir nuolat meditavo. „Tai man padėjo atgauti jėgas ir atsigauti psichologiškai. Po skyrybų ir diagnozuotos ligos man buvo reikalingas persilaužimas ir poilsis nuo streso. Aš nuolat buvau dvasiniuose ieškojimuose, medituodavau. Dažnai užsiimdavau joga, priimdavau tylos įžadus net šešioms dienoms. Tai man tikrai padėjo apsivalyti savo mintis ir gelbėjo viso gydymo proceso metu“. 

2006 m. spalį, praėjus aštuoniems mėnesiams po diagnozuotos ligos, Sheryl visuomenei atskleidė, kad ji visiškai išsigydė krūties vėžį. 

Bijo, kad vėžys nesugrįžtų 

sheryl-crow su vaikuciu.jpgNors dar iki ligos dainininkei vėžys nebuvo visiškai nepažįstamas, nes ji trejus metus draugavo su vėžį išgyvensiu L.Armstrongu ir dalyvavo ne viename koncerte, skirtame kovai su vėžiu, S. Crow baimė dėl krūties vėžio neapleido ir pasveikus. Ji ilgai nerimavo, kad vėžys gali sugrįžti, nepaisant visų pastangų. Ji atliko dar vieną papildomą spinduliavimo seansą. 

„Nors visos procedūros jau baigėsi, aš negaliu sustoti apie tai galvojusi. Nuolat knaisiojuosi internete ir stengiuosi sužinoti kuo daugiau. Suprantu, kad padariau viską, ką man liepė ir ką turėjau padaryti, bet vis dar pabundu galvodama: „Ar tai gali sugrįžti?“. Kuo daugiau aš skaitau apie vėžį, tuo labiau jis mane baugina. Yra tiek daug įvairių krūties vėžio rūšių. Mes tiek daug dar nežinome“. 

S. Crow užsimiršti padėjo motinystės rūpesčiai. 2007 m. gegužę ji įsivaikino berniuką Wyattą Steveną Crow. Kūdikiui tuo metu buvo vos dvi savaitės. „Tą dieną, kai jį parsivežėme namo, iškart pajaučiau, jog visi namai pasikeitė. Tu jam kuri tarsi jaukų lizdelį ir stengiesi, kad jis prisitaikytų prie šio pasaulio. Visa tai taip žavinga. Mano mama atneša jį prie manęs ir berniukui sako: „Čia tavo mamytė“. Tai tikrai sugraudina, girdėti kaip mano mama pavadina mane mamyte“.

Kova su vėžiu įkvėpė įrašyti albumą

iveikliga.lt crow turas.jpg

S. Crow prisidėjo prie knygos „Crazy Sexy Cancer“ išleidimo. Šiai knygai dainininkė skyrė pratarmę. Knygą pagal asmeninius išgyvenimus parašė aktorė ir fotografė Kris Carr, sirgusi kraujagyslių vėžiu „Epithelioid hemangioendothelioma“. Tai labai reta liga, sudaranti vos 0,01 procentą visų vėžinių susirgimų. 2007 metais pagal K. Carr istoriją buvo sukurtas ir dokumentinis filmas tuo pačiu pavadinimu.

S. Crow tapo kosmetikos firmos „Revlon“ reklaminiu veidu. Visas gautas pajamas ji skyrė krūties vėžio moksliniams tyrinėjimams. 

2008 metų pradžioje S.Crow išleido kol kas paskutinį savo studijinį albumą „Detours“. Jau pirmą savaitę buvo parduota beveik 100 tūkstančių jo kopijų. „Dainos yra įkvėptos įvykių mano gyvenime per pastaruosius trejus metus“, - sakė vėžį įveikusi atlikėja, kuri šiuo metu rengia „Detours“ koncertus JAV ir Kanadoje. 

Įdomūs faktai apie Sheryl Crow: 

  • Dainininkė laimėjo net devynis „Grammy“ apdovanojimus, tris kartus tapo „American Music Award“ laureate ir nominuota „MTV Video Music“ apdovanojimams.

  • S. Crow yra įrašiusi šešis studijinius albumus. Visi jie pateko į JAV topų viršūnę, buvo labai populiarūs Kanadoje, Didžiojoje Britanijoje ir Australijoje. Ji taip pat išleido vieną koncertinį albumą bei tris rinktinių dainų diskus.

  • Populiariausia S. Crow daina tapo „All I Wanna Do“. 1994 m. ji užėmė pirmą vietą Kanados ir Australijos populiariausių dainų rinkimuose, JAV buvo antra, o D. Britanijoje – ketvirta.

  • Populiarią S. Crow dainą „Leaving Las Vegas“ lydėjo kraupios nelaimės. Viename iš interviu ji pareiškė, kad ši daina – jos autobiografija. Tuo ji labai įžeidė dainos kūrėjus kompozitorių Deividą Bertoldą ir rašytoją Džoną O‘Brainą. Praėjus vos keliems mėnesiams, vienas jų buvo rastas negyvas, o kitas nusišovė. Policija pradėjo tyrimą, tačiau nerado įrodymų, kad savižudybę paskatino skandalingas dainininkės interviu. 
  • S. Crow kritikavo JAV prezidentą George‘ą Bushą ir dalyvavo protesto demonstracijose, nukreiptose prieš karą Irake. Ji vilkėjo marškinėlius su užrašu: „Aš netikiu jūsų karu, misteri Bushai!“.

  • Ji yra aktyvi kovotoja prieš pasaulinį atšilimą. 

 

© Įveikligą.lt

 

 

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#3 Irmantei 2009-04-06
Tokios istorijos - tarsi trafaretai visu Amerikos zvaigdziu: Slove, pinigai, narkotikai, alkoholis vakareliai ir .... bedugne. Kai kuriems pavyksta islipti is liuno, kiti ten ir lieka. Gaila, bet tokia yra realybe.
Quote
#2 Irmante 2009-03-31
Ne tik turtingus bet ir "linskma" gyvenima gyvenancius daininkus aktorius ir visokias zvaigzdes. Labai panasus kai kuriu sirgusiu gyvenimai ... alkoholis, depresija, narkotikai ir po to ivairios ligos, tarp ju ir vezys. Ne isimtis ir sita panele.
Quote
#1 Ausra 2009-03-27
susidaro toks ispudis, kad vezys pasirenka ir turtingus zmones, kad sie paremtu tyrimus ir gydyma, tu, kurie sau negali leisti... taip pat atkreipia demesi i sia liga, apie kuria visi taip bijo kalbeti
Quote
2024 m. balandžio 19 d., Penktadienis