5

Garsus Rusijos televizijų laidų vedėjas Jurijus Nikolajevas vėl džiugina žiūrovus. Kelis dešimtmečius populiarias laidas „Rytinis paštas“, „Labanakt, vaikučiai“ ir neseniai „Šokiai ant ledo“ bei „Šokiai su žvaigždėmis“ vedęs J. Nikolajevas įveikė vėžį ir kuria naujas laidas. 

Prieš metus 60 metų jubiliejų atšventusi TV žvaigždė tvirtina, kad dar net nesusimąsto apie pensiją, nes televizija ir žiūrovai yra jo gyvenimo džiaugsmas.

Pasitikrinti sveikatą privertė žmona 

Vyresnės kartos televizijos žiūrovams Jurijus Nikolajevas iki šiol yra viena ryškiausių televizijos žvaigždžių. Buvusioje Sovietų Sąjungoje jo vedama savaitinė laida „Rytinis paštas" (rus. „Утренняя почта“) nuolat buvo populiarumo viršūnėje. Dar 1975 metais pirmą kartą eteryje pasirodžiusi muzikinė laida gyvavo net 16 metų. Mažiesiems žiūrovams N. Nikolajevas padėjo užmigti su laida „Labanakt, vaikučiai“ (rus. „Спокойной ночи, малышиv). Nuo 1991 metų „vyriausiu šalies paštininkuv vadintas vedantysis pradėjo kurti muzikinę laidą „Rytinė “ (rus. „Утренняя звезда“), ji gyvavo iki 2002 metų. Vėliau J. Nikolajevas vedė populiarius TV šou „Šokiai ant ledo“ (rus. „Танцы на льду“) ir „Šokiai su žvaigždėmis" (rus. „Танцы со звездами“). 

Iš televizijos ekranų nuolat besišypsantis vedantysis prieš trejus metus susidūrė su rimtomis sveikatos problemomis. J.Nikolajevo žmona pareikalavo iš vyro, kad jis pilnai išsitirtų savo sveikatą. Nustatyti sveikatos sutrikimai buvo rimti. Gydytojai informavo, kad jam būtina daryti kraujagyslių operaciją. Be operacijos, garsenybės gyvybė buvo pavojuje - kraujagyslė bet kuriuo metu galėjo trūkti. Septynias valandas trukusios operacijos metu susidėvėjusi kraujagyslė buvo pakeista dirbtine. Medikų teigimu, operacija buvo sėkminga. Iškart po operacijos, J. Nikolajevas grįžo į darbą, tuo metu buvo filmuojama „Šokiai ant ledo“ laida. „Pradžioje dirbti buvo labai sunku. Mane gelbėjo greitosios pagalbos brigada, budėjusi filmavimo aikštelėjev, - pasakojo J. Nikolajevas. 

Išvada nuskambėjo kaip nuosprendis 

Po kraujagyslių operacijos J.Nikolajevui buvo reguliariai atliekama medikų apžiūra. Vienos jų metu, TV žvaigždė išgirdo dar vieną sukrečiančią diagnozę – vėžys. „Gydytojo išvada man nuskambėjo kaip nuosprendis. Išgirdęs diagnozę aš, aišku, išsigandau. Pajutau didžiulį siaubą, niekada nemaniau, kad tai atsitiks būtent man“, - pasakojo J. Nikolajevas. „Bet po to susiėmiau ir supratau, ką reikia daryti. Sugebėjau save mobilizuoti vienu negudriu būdu - paprasčiausiai, labai griežtai neleidau sau tokių silpnybių". 

Apie sveikatos problemą sužinoję draugai siūlė gydytis klinikose Šveicarijoje, Izraelyje ar Vokietijoje, bet J. Nikolajevas nusprendė likti Maskvoje. „Įsitikinęs, kad niekur kitur nebūčiau apsuptas tokiu rūpesčiu, kaip Maskvos Onkologijos centre“, - teigė garsenybė. „Pooperacinio periodo beveik neatsimenu. Prisimenu tik viena, kaip pirmomis dienomis mane nervino mano paties bejėgiškumas“. 

Šalia buvo tik žmona 

nikolajev03.jpg

„Pradžioje nieko nenorėjau matyti, daugiausia laiko troškau praleisti vienatvėje. Kai susidūriau su bėda ir gydytojai man diagnozavo vėžį, kai reikėjo iškęsti dvi operacijas, niekam neleidau būti šalia manęs, išskyrus žmoną Leną. Tik ji viena viską žinojo, man padėjo, palaikė ir rūpinosi“, - prisiminimais dalijasi J. Nikolajevas, kuris su žmona santuokoje gyvena jau beveik keturis dešimtmečius. „Kolegoms nieko nesakiau, paprasčiausiai nenorėjau. Iš ligoninės tiesiai atvažiavau į filmavimo aikštelę, tada mes filmavome „Šokiai su žvaigždėmis“. Kartais sunkiai pastovėdavau prožektorių šviesose. Tik mintis, kad namie laukia Lena ir ji apie mane galvoja, pergyvena dėl manęs, mane palaikydavo“. 

„Mano žmona manimi be galo rūpinasi, ypač mano sveikata. Iki šiol ji skaičiuoja cigaretes, kiek aš jų surūkau. Ją mano rūkymas taip nervina! Ji apie tai man nuolat sako. Jei atvirai, mane jau irgi nervina, kiek kartų ji man tai kartoja. Stengiuosi rūkyti lengvas cigaretes. Įsivaizduojate, ji man padovanojo elektrinę cigaretę! Lyg ir rūkai, bet lyg ir ne. Suprantu, kad visa tai, dėl didelio rūpesčio manimi. Žmonos dėka jau pradėjau gerti kavą be kofeino". 

Eleonora, kurią Jurijus vadina tiesiog Lena, yra antroji J. Nikolajevo žmona. TV žvaigždė su antrąja žmona taip ir nesusilaukė vaikų. „Tai mūsų su Lena didžiulė bėda ir skausmas. Žinant, kokios mūsų laikais buvo medicinos galimybės, iki 45 metų mes bandėme viską, kad taptumėm tėvais. Deja... Galvojome įsivaikinti, bet nesiryžome. Dabar jau vėlu. Įsivaikinti sulaukus 60 metų - nerimta. Taip ir gyvenam: draugiškas šeima - aš ir Lena“, - atviravo vedantysis. 

Atsivėrė tylos siena 

nikolajev01.jpgJ. Nikolajevas įsitikinęs, kad išgyventi visus šiuos sunkumus, jam padėjo ir tikėjimas Dievu: „Esu pakrikštytas, tikintis žmogus, pravoslavas. Vaikštau į cerkvę, vaikščiojau ir iki tol, kol su manimi neatsitiko šie baisūs dalykai. Tikėjimas ir bendravimas su šventikais, man padėjo prieš ir po operacijų. Dabar cerkvėje lankausi dažniau nei anksčiau. Ačiū Dievui, gydytojai dabar sako, kad daugiau operacijų nebereiks. Aš ir tikiuosi, jų daugiau nereiks. Tiksliau, aš esu tuo įsitikinęs. Dievas padėjo man įveikti šitą mirtiną ligą“. 

Ligos metu, J. Nikolajevas nuo visuomenės buvo atsivėręs tylos siena ir dingo iš viešo gyvenimo. Viename iš renginių pasirodęs vedantysis, į save atkreipė žurnalistų dėmesį dėl pasikeitusios išvaizdos. „Dėl ligos Nikolajevo išvaizda nemažai pasikeitė. Akys - raudonos, netekęs nemažai svorio, išryškėję veido bruožai. Bet Jurijaus Aleksandrovičiaus veide - nuolatinė šypsena, o jo gyvenimo džiaugsmo gali pavydėti bet kas“, - rašė Rusijos spauda. 

Pats J. Nikolajevas atsisakė kalbėti apie savo sveikatą. Pakomentuoti tada sutiko jo žmona. „Aišku, diagnozė neguodžianti. Bet mes kovojame su liga. Svarbiausia - laiku susiimti. Reguliariai atliekame procedūras. Jura mažiau rūko, negeria, laikosi režimo", - pasakojo Eleonora. Ji žurnalistam pasiskundė, kad J. Nikolajevas niekaip negali atsisakyti vienintelio savo žalingo įpročio - rūkymo. „Viską suprantu, bet nieko negaliu su savimi padaryti. Bevalis, kitaip ir nepavadinsi. Net neieškau sau pasiteisinimų“, - žmonai replikavo pats Jurijus, kuris anksčiau įveikė nemažai problemų jam kėlusį potraukį alkoholiui ir jau seniai nebevartoja jokių svaiginamų gėrimų. 

Apie pensiją negalvoja ir kuria naujas laidas 

nikolajev07.jpg

Dar nespėjus iki galo atsigauti po operacijos ir gydymo, J. Nikolajevo laukė sukrėtimai darbe. Kartu su juo šokių laidas vedusi Anastasija Zavorotniuk perėjo į kitą TV kanalą ir J. Nikolajevo paslaugų buvo atsisakyta. Vietoj iširusios poros, vedančiaisiais pakvieti garsus humoristas Maksimas Galkinas ir dailiojo čiuožimo olimpinis čempionas Jevgenijus Pliuščenko. 

Be darbo likęs ilgametis televizijos „veidas“ net nesiruošė dingti iš eterio. „Dar labai nesinorėtų galvoti apie pensiją. Priešingai, norisi kurti naujas laidas“, - netekęs darbo pasakojo 61 metų J. Nikolajevas. „Visai nejaučiu, kad jau sulaukiau pensinio amžiaus. Nors, kai iš šalies matau savo bendraamžius, pagalvoju: „Štai, eina pensininkas. Kaip jis gyvena? Tikriausiai jam dabar sunku“. Bet apie save taip niekada nepagalvojau. Nors gal jau reikėtų „apsiforminti“ pensiją. Įdomu, kokio dydžio ji būtų“. 

„Nesijausiu gerai be televizijos, žiūrovų ir kamerų. Be to neįsivaizduoju savo gyvenimo. Tai ne tik skambūs žodžiai, iš tikrųjų taip yra“, - sakė nuo 1973 metų televizijoje dirbantis J. Nikolajevas. „Svarbiausiu mano gyvenimo darbu buvo laida „Rytinė žvaigždė“. Ji gyvavo net 12 metų ir padėjo atrasti nemažai Rusijos estrados žvaigždžių. Aš pasirengęs atgaivinti šį projektą, šiek tiek kitu formatu, kitu ritmu. Bet reikia palikti svarbiausia – kad matytų vaikus ir atkreiptų į juos dėmesį. Reikia, kad vaikai turėtų tikslą ir turėtų ko siekti“. 

J. Nikolajevo užmojai išsipildė. Nuo šio televizijos sezono pradžios jis vėl grįžta į „Pirmą kanalą" ir čia ves naują laidą „Respublikos pasiekimai“ (rus. „ДОстояние РEспублики“). Tai „Rytinės žvaigždės“ analogas – muzikinis šou, kuriame dainuos vaikai. „Jaučiuosi absoliučiai laimingas. Esu sveikas ir dirbu mėgstamą darbą“, - tvirtina ligas įveikęs J. Nikolajevas.
 

©Įveikligą.lt

 

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#5 TheresaHester27 2012-03-11
That is well known that money makes us disembarrass. But what to do when one doesn't have money? The one way only is to receive the loan and sba loan.
Quote
#4 Rae20Barlow 2011-10-18
The loans seem to be important for guys, which are willing to start their own career. By the way, that is not hard to receive a student loan.
Quote
#3 Lilly24Roberson 2011-09-15
If you want to buy a car, you would have to receive the loans. Moreover, my father usually utilizes a credit loan, which seems to be really rapid.
Quote
#2 Rosemarie18Goff 2011-09-12
Set your life more simple get the home loans and all you require.
Quote
#1 aidas 2009-10-19
atsimenu jo laidas labanakt vaikuciai :)
Quote
2024 m. gegužės 25 d., Šeštadienis