0

Vasario 4-5 dienomis, siekiant paminėti Tarptautinę kovos su vėžiu dieną, vėžio prevencijos svetainė „Įveikligą.lt“ inicijavo žurnalistų, žymių sportininkų ir gydytojų akciją, kurios metu siekiama atkreipti dėmesį į onkologinių ligų prevenciją ir sveiką gyvenseną.

gydytoju ir zurnalistu rinktines.jpg  

Šiandien „Sportimos“ vyko futbolo rungtynės tarp Lietuvos žurnalistų sąjungos Sporto klubo ir Lietuvos gydytojų rinktinių. Po atkaklios kovos susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1. Abiejų komandų žaidėjai sutinka, kad šių varžybų tikslas ne nugalėti, o priminti, kad sportuojantis žmogus gali padėti sau apsisaugoti nuo sunkių susirgimų ir šias varžybas skyrė Tarptautinei kovos su vėžiu dienai paminėti. 

Rungtynių atidaryme dalyvavęs Kūno kultūros ir sporto departamento vadovas Ritas Vaiginas sakė: „Jūs laužote ledus ir siekiate, kad sportas taptų prevencija. Skatiname tokią iniciatyvą. Svarbu, kad atkreiptumėme dėmesį ir visuomenė būtų kuo daugiau informuota apie esančias problemas, kurioms iki šiol buvo skiriama per mažai dėmesio“.

valdas ivanauskas.jpg

Žurnalistų sąjungos Sporto klubo garbę gynė ne tik garsūs šalies sporto žurnalistai ir komentatoriai - Nerijus Kesminas, Tautvydas Vencevičius, Artūras Gimžauskas, bet ir vienas žymiausių futbolininkų Valdas Ivanauskas. Gydytojų rinktinės gretose žaidė buvęs Sveikatos ministras Juozas Olekas ir ilgametis vienas ministerijos vadovų Romas Sabaliauskas. Po rungtynių vykusiame aukcione, kuriame surinktos lėšos bus skirtos vėžio prevencijai, didžiausią sumą už originalius V. Ivanausko marškinėlius pasiūlė J. Olekas.

su marskineliais.jpg

„Norime atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad vis mažėja sportuojančių vaikų. Tai įtakoja ir sporto aikštelių trūkumas, nes vaikai kiemuose neturi kur žaisti futbolo, krepšinio, rankinio, ledo ritulio. Visoje Lietuvoje turime vos keletą dengtų maniežų, kuriuose futbolą galima žaisti visus metus. Tokių maniežų kiekviename didesniame šalies mieste turėtų būti bent keletas, o Vilniuje mažiausiai penki. Pagal sporto arenų kiekį ir sportuojančių vaikų skaičių labai atsiliekame nuo kaimyninių šalių“, - sako Tautvydas Vencevičius Lietuvos žurnalistų sąjungos Sporto klubo pirmininkas. 

Vasario 4 dieną, Tarptautinę kovos su vėžiu dieną, garsūs futbolininkai Valdas Ivanauskas ir Tomas Ražanauskas bei žurnalistai Tautvydas Vencevičius ir Vytaras Radzevičius Vilniaus universiteto vaikų ligoninės onkohematologijos centre lankė vėžiu sergančius vaikus. Jiems padovanojo specialiai sukurtus „Hummel" futbolo marškinėlius su vaikų vardais. 

mazvydas praso autografo.jpg

Vaikai nenuilsdami ir kupini geros nuotaikos klausinėjo, ką valgo sportininkai, kiek kartų per dieną treniruojasi, ar kada vaikystėje yra kamuoliu išdaužę langus. Vaikai nudžiugo išgirdę garsių futbolininkų pasakojimus, kad šie vaikystėje buvo tikri padaužos, o užaugę tapo garsiais futbolininkais, kurie pietums, kaip ir vaikai, valgo daug žuvies, daržovių ir makaronų, o vakarienei svajoja apie mamos keptus blynus. Vaikai taip pat norėjo išgirsti, kiek turi sverti „geras“ futbolininkas ir koks turėtų būti jo ūgis, kaip greitai turi bėgti, kad būtų pastebėtas užsienio klubų ir kur galima išmokti meistriškumo. 

Penkerių metukų Mažvydas, aistringas futbolo gerbėjas, prasitarė, kad atsisakė važiuoti namo, kad galėtų susitikti su žinomais futbolininkais. „O kodėl jūs atvažiavote be futbolininkų „maikių“?“ - svečių linksmai paklausė berniukas. 

„Kai ėjome susitikti su vaikais, turėjau vieną nuomonę, o kai pamačiau tokią didelę šilumą, kovą ir tokį didelį optimizmą, man tai suteikė neapsakomai gerus jausmus. Čia visi, tiek vaikai, tiek tėvai, tiek personalas, mums atėjusiems parodė, kas yra didelė viltis“, - pasakojo V. Ivanauskas. 

mazvydas dziaugiasi dovanomis.jpg

T. Ražanauskui šis susitikimas su vėžiu sergančiais vaikais nebuvo pirmas. Futbolininko mama ilgus metus dirba Vilniaus universiteto vaikų ligoninės onkohematologijos centre. 

„Mano mama čia dirba nuo pat pirmų šios ligoninės dienų. Kai dar gyvenau su tėvais, grįžusi po darbo namo, ji mums vis papasakodavo, kaip sekasi sergantiems vaikams kovoti su liga. Šiandien man buvo smagu stebėti šiuos vaikučius. Jie, kaip ir kiti vaikai lakstantys po kiemus, yra smalsūs, jiems viskas įdomu. Mano nuomone, ypač vaikai turi tikėti savo ateitimi, jiems reikia turėti gražių planų ir vilčių, kaip jų turime mes visi“, - sako T. Ražanauskas. 

Žinomi sportininkai yra nusivylę, kad Lietuvoje mažai kalbama apie vėžio prevenciją. V. Ivanausko nuomone, Lietuvoje vėžio atvejų būtų kur kas mažiau, jei šalyje būtų imtasi aktyvios vėžio prevencijos kampanijos. 

„Man teko stebėti Vokietijoje ir kitose šalyse, kaip masinės informavimo priemonės skelbia informaciją apie vėžinius susirgimus. Ten praktiškai kiekvieną dieną galėdavai išgirsti ar pamatyti kažką, kas susiję su skirtingais vėžio tipais, o pas mus to, dėl nežinomų priežasčių, nėra“, - teigia garsiame Vokietijos „Hamburg“ klube rungtyniavęs V. Ivanauskas. 

Prie sergančių vėžiu vaikų lankymo prisidėjo ryškiausios Lietuvos futbolo rinktinės žvaigždės Tomas Danilevičius, Marius Stankevičius ir Deividas Šemberas, jie vaikams atsiuntė savo klubų - „Livorno“, „Sevilla" ir Maskvos CSKA marškinėlius. 

dsc_2410.jpg

„Skatiname vaikus kuo daugiau sportuoti. Komandiniai žaidimai ne tik prisideda prie vaikų sveikatos, bet ir motyvuoja vaikus siekti užsibrėžto tikslo, praplečia draugų ratą. Norime atkreipti ir valdžios dėmesį, nes Lietuvoje stinga sporto aikštelių, kuriose vaikai galėtų sveikai praleisti savo laisvalaikį. Būtent kiemų aikštelėse, mokyklų stadionuose pirmuosius žingsnius žengia būsimos sporto žvaigždės“, - Lietuvos rinktinės futbolininkų vardu sako komandos kapitonas T. Danilevičius. 

Šiuo metu Vilniaus universiteto vaikų ligoninės onkohematologijos centre gydosi per 30 vaikų, jų amžius nuo kelių mėnesių iki 18 metų. Su futbolininkais susitikti atėjo keliolika berniukų ir mergaičių su tėveliais. Sunkesnius ligoniukus svečiai aplankė jų palatose, o kai kurių aplankyti nepavyko, dėl sunkios vaikučių būklės, tačiau dovanas atiduoti pažadėjo vaikučius slaugančios sesutės. 

Daugiau žurnalisto A. Gimžausko nuotraukų iš futbolininkų ir sporto žurnalistų susitikimo su vėžiu sergančiais vaikais galite pamatyti čia: www.sportas.info/galleries/86.html
Iš draugiškų futbolo rungtynių: http://www.sportas.info/galleries/87.html

Alfredo Pliadžio ir Artūro Gimžausko nuotraukos. 

 

LANKSTINUKĄ „KAIP APSISAUGOTI NUO VĖŽIO“ galite parsisiųsti čia: „Įveik ligą 2010“

 

Ypatingas AČIŪ mūsų draugams:

hummel logo kk-baneris-new2.jpg

 akvile logo

sveikatos radijas lzs logo logo mamu unija.jpg

 

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. liepos 19 d., Penktadienis