Prostatos vėžį išsigydęs amerikietis Džordžas Shinnas nusprendė parduoti savo verslą - NBA lygos Naujojo Orleano „Hornets“ krepšinio klubą, kuriame žaidžia lietuvis Darius Songaila. Iš verslo pasitraukiantis 68 metų milijonierius visą savo laiką, dėmesį ir jėgas ketina skirti sveikam gyvenimo būdui ir labdaringai veiklai. 

Dosnumu garsėjančiam D. Shinnui sandoris padės įgyvendinti daugelį labdaringų sumanymų. „Hornets" ekipos pardavimas jo sąskaitą papildys daugiau nei puse milijardo litų.

Liga prasidėjo nuo mazgelio 

shinn01.jpgVerslininkas Garys Chouestas už 75 procentus „Hornets“ akcijų pasiryžęs pakloti 200 milijonų dolerių. Prieš trejus metus D.Shinnas iš to paties G.Chouesto už 25 procentus „Hornets“ akcijų gavo 62 milijonus. Trauktis iš verslo D.Shinną paskatino kova su vėžiu. 2009 metų lapkritį „Hornets“ savininkas viešai paskelbė, kad jam diagnozuotas prostatos vėžys, tačiau jis nestokojo optimizmo ir pareiškė, jog ligą būtinai įveiks. „Mano žmona Denise ir aš išliekame stiprūs savo tikėjimu ir tvirti, esame pozityviai nusiteikę ir pasiruošę intensyviai kovai su liga“, - teigė milijonierius. „Tai ne pirma kliūtis, kurią man teks įveikti gyvenime, tai bus dar vienas sunkumas, kurį aš nugalėsiu. Mano artimieji žino mano atsidavimą Dievui ir tiki maldos galia. Viskas, ko prašau žmonių, tai paminėti mane savo maldose“. 

Prostatos vėžio gydymas praėjo sėkmingai ir 2010 metų kovą paskelbta, kad D. Shinnas pasveiko. Baigęs reabilitaciją, jis sutiko papasakoti apie jį pribloškusią diagnozę ir kovą su liga. D. Shinnui buvo atlikti prostatos tyrimai ir gydytojas iškart paskelbė nerimą keliančią diagnozę: „Jūs turite mazgelį“. „Aš atsakiau: „Kaip tai gali būti?“ Jis mane tikrino mažiau nei prieš šešis mėnesius, todėl paklausiau ar tai gali išsivystyti taip greitai. Gydytojas atsakė, kad taip, jis čia yra. Man tai buvo tikras šokas“, - pasakoja D. Shinnas. 

shinn02.jpgIš klinikos važiuodamas namo, Džordžas telefonu kalbėjosi su žmona ir pasakojo jai apie išgirstą diagnozę. „Ji stengėsi raminti mane, o kitas garsas, kurį aš išgirdau, buvo „Bum“. Aš atsitrenkiau į moters vairuojamą automobilį, jau visai netoli namų, vietovėje, kurią aš puikiai pažinojau. Tada mečiau telefoną ant žemės ir pagalvojau: „Kaip kvaila“. Aš tai nugalėsiu, todėl turiu susikoncentruoti ką aš darau, o aš daužau šitą vargšę moteriškę. Laimei, nei moteris, nei jos automobilis nenukentėjo“, - apie pirmus išgyvenimus po išgirstos diagnozės pasakojo D. Shinnas. „Aš buvau visiškai apstulbęs ir pritrenktas. Mane tai labai sukrėtė. Bet po to aš suvokiau, kad tai nėra mirties nuosprendis. Kai atsitokėjau, nusprendžiau daryti viską kas įmanoma dėl savo sveikatos, o viena iš to dalių yra būti pozityviam ir teigiamai nusiteikusiam. Negalima leisti, kad ašaros tave žlugdytų, nes tai pražudys tave. Štai taip aš tada jaučiausi“. 

Vėliau jam buvo atlikta biopsija. Operacijos metu paimtos ląstelės ištyrimui patvirtino blogiausias baimes: vėžys. „Pačioje pradžioje, kai paskambino gydytojas ir pranešė biopsijos rezultatus, aš akivaizdžiai dar negalėjau patikėti, kad man taip atsitiko. Savyje jaučiau kažkokį neigimą ar šoką. Tada aš sugebėjau įveikti baimės faktorių ir paklausiau gydytojo: „Kaip tai yra blogai, kokie mano šansai?“. Labai daug laiko praleidau skambindamas, ieškodamas informacijos internete, bandžiau sau atsakyti „O kas, jeigu...“ 

Valgė neapdorotą maistą 

„Manau, kad tik pradėjęs melstis aš susitaikiau su tuo, jog man vėžys. Kai sužinojau koks procentas prostatos vėžiu sergančių vyrų išgyvena, mano mąstymas pradėjo keistis iš negatyvaus - ligos neigimo ir baimės, į pozityvų. Pamatęs, kaip kiti, ligą jau įveikę žmonės elgiasi, aš susidariau sau planą ir nusprendžiau greičiau dingti iš tokios būsenos. Įsipareigojimą, duotą pradinėje ligos stadijoje, sugebėjau įvykdyti ir pabėgau nuo blogų minčių, nes trys blogiausi žodžiai kuriuos žmogus gali išgirsti yra: „Jūs turite vėžį“. 

D. Shinnas žinojo, kad jam reikia parengti planą, kaip įveikti ligą ir susigrąžinti sveikatą. Jis sumanė tris etapus, kurie jam padės pasveikti. Pirma - sužinoti pačius geriausius gydytojus, kurie atliktų prostatos operaciją, antra - mitybos, detoksikacijos ir mankštos pagalba pagerinti savo dabartinę sveikatos būklę, trečia - sustiprinti savo jau ir taip tvirtą ryšį su Dievu. „Ir...“, - pridūrė D.Shinnas. „... prašiau žmonių, kad melstųsi už mane. Tai buvo pats nuostabiausias dalykas. Kai paskelbėme apie mano ligą, kitą dieną aš gavau daugybę laiškų elektroniniu paštu, tiek dar niekada nebuvau gavęs. Tūkstančiai žmonių man rašė, skambino ir sakė, kad meldžiasi už mane. Tai suteikia ramybės ir paguodžia bei padeda jaustis geriau, o tai tikrai prisideda prie greitesnio išgijimo“. 

D. Shinnas pasirinko išsamiais mokslininkų tyrimais įrodytą „Johns Hopkins“ universiteto Urologinio instituto specialisto dr. Patricko Walsho sukurtą programą, kurią Džonas pavadino „Sveikatos naujokų mokymo stovykla". Čia jis valgė neapdorotus maisto produktus, vartojo su vėžinėmis ląstelėmis kovojančius maisto papildus, jam dukart per dieną buvo statoma klizma ir taip valomas organizmas. Pasak D. Shinno, tai jam padėjo sutrumpinti ligoninėje praleistą laiką ir pagreitinti išgijimą. Gydytojai patikino, kad tai sulėtino vėžio progresavimą. 68 metų D. Shinnas pripažino, kad po gydymo tapo vegetaru, valgo daug vaisių ir daržovių, atsikratė viršsvorio ir jaučiasi puikiai, geriau nei prieš kelerius metus. 

D. Shinnui buvo atlikta chirurginė operacija, kurios metu navikas sėkmingai pašalintas. Neseniai jam buvo ištirtas prostatos specifinių antigenų kiekis, kuris ligos metu buvo padidėjęs. Tyrimų rezultatai parodė, kad gydymas buvo sėkmingas ir liga pasitraukė. „Šis mano planas jau įgyvendintas, kaip ir kiti ankstesni planai. Dabar mes vėl kalbamės su „Hornets“ klubo bendrasavininkiu Gariu Chouestu ir ekipos prezidentu Hughu Weberiu apie viską - trenerį, žaidėjus ir bilietų pardavimą. Mes turime daug nudirbti, nes komanda nepateko į atkrintamąsias varžybas. Mes turime daryti tai kas geriausia šiai bendruomenės mylimai komandai“, - sugrįžęs į Naująjį Orleaną šio miesto žurnalistams kovo pabaigoje kalbėjo D. Shinnas. 

Labdarai – milijonai dolerių 

Tačiau netrukus „Hornets“ savininko planai pasikeitė. Jis nusprendė parduoti krepšinio komandą, kurią sukūrė, puoselėjo ir daugiau nei du dešimtmečius vedė per visas pergales ir pralaimėjimus. D.Shinnas pripažino, kad komandai neišėjo į naudą tai, kad jis didžiąją dalį sezono praleido toli nuo ekipos. Vėžį įveikęs „Hornets" savininkas į Naująjį Orleaną grįžo tik kovo mėnesį ir arenoje stebėjo vos keletą rungtynių. Dabar visą savo laiką ir dėmesį D. Shinnas pasiryžęs skirti labdaringai veiklai, kuria bus siekiama skatinti prostatos vėžio ankstyvą diagnostiką ir šios ligos gydymą bei sergančių žmonių konsultacijas. Pasak D. Shinno, jo paties uždirbti pinigai ir fondo surinktos lėšos bus skirtos visiems žmonėms. „Taip atsidėkosiu Viešpačiui“, - sakė D. Shinnas. 

shinn07.jpgLabdaringa veikla milijonieriui nesvetima jau seniai. Dar 1973 metais jis įsteigė savo vardo fondą, jo misija buvo skirti stipendijas to nusipelniusiems studentams, kurie neišgali mokėti už mokslą. Fondas nuolat augo ir vėliau vykdė ne vieną labdaros misiją bei neapsiribojo vien tik stipendijomis. D. Shinno paaukoti 100 tūkstančių dolerių išgelbėjo nuo išnykimo Šarlotės simfoninį orkestrą, įkurta prieglauda benamiams padeda susirasti darbą ir grįžti į normalų gyvenimą, kai atlikdami pareigą buvo nužudyti du Šarlotės policininkai, milijonierius pažadėjo apmokėti išlaidas papildomoms pareigūnų pajėgoms ir jų transporto priemonėms įsigyti. 

Visa Šarlotė nuliūdo, kai šiame mieste įkurtas ir beveik du dešimtmečius gerbėjus džiuginęs „Hornets“ krepšinio klubas dėl miesto valdžios nenoro statyti naują areną 2002 metais persikėlė į Naująjį Orleaną. Tačiau kartu su krepšinio komanda išvykęs D.Shinnas nenutraukė savo labdaringos veiklos ir vykdė visus savo įsipareigojimus Šarlotės bendruomenei.

shinn09.jpgLabdaringą ir visuomeninę veiklą „Hornets“ savininkas skiepijo ir naujajame „Hornets“ mieste Naujajame Orleane. Kai buvo nužudyta policininkė, D.Shinnas iš savo asmeninių lėšų skyrė 10 tūkstančių dolerių jos dešimtmetės dukters būsimoms studijoms apmokėti. Per Padėkos dieną Džordžas ir jo žmona Denise kasmet įsipareigoja tarnauti Naujojo Orleano visuomenei, jie rengia batų ir dviračių dovanojimo akcijas, per Kalėdas surengia pietus net tūkstančiui pagyvenusių žmonių. Per savo gimimo dieną D. Shinnas su dovanomis ligoninėje kasmet aplanko tą dieną gimdančias mamas ir jų vaikus, kurie, kaip tikisi krepšinio komandos savininkas, užaugę taps „Hornets“ gerbėjai. 

Padėjo atstatyti uragano nusiaubtą miestą 

Sunkūs išbandymai D. Shinną ir jo klubą sukrėtė 2005 metų rugpjūtį, kai Naująjį Orleaną nusiaubė vienas didžiausių uraganų per visą istoriją „Katrina“. Jo metu žuvo ir be žinios dingo beveik 2 tūkstančiai žmonių, uraganas pridarė 90 milijardų dolerių nuostolių. „Hornets“ krepšininkai dvejus metus negalėjo žaisti nuniokotame Naujajame Orleane ir persikėlė į Oklahomą. D.Shinnas tapo vienu pirmųjų, kuris įsipareigojo atstatyti sugriautą miestą. Jis pareiškė, kad pirmiausia reikia statyti gyvenamuosius namus ir kad šie būstai būtų žmonėms įperkami, be to stengtis atstyti kuo daugiau nuniokotų pastatų, kad žmonės galėtų grįžti į savo namus. 

Ypatingą dėmesį D.Shinno fondas skyrė atstatyti mokytojų namams, kad pedagogai galėtų kuo greičiau grįžti į Naująjį Orleaną. Kartu su partneriais fondas skyrė 2,5 milijono dolerių, už kuriuos pastatyta 15 gyvenamųjų namų ir atstatyti namai 49 mokytojams. Fondas iš viso prisidėjo prie 100 namų atstatymo. 

Į Naująjį Orleaną 2007 metų rudenį grįžę „Hornets“ krepšininkai pasiekė klubo pergalių rekordą ir tapo diviziono nugalėtojais. „Mes buvome šio miesto prisikėlimo katalizatoriai. Sieksime ir toliau tokiais būti“, - tvirtino tuometinis klubo vadovas.  

„Nuo skudurų iki turtų“ 

shinn04.jpg

1941 metais gimęs D.Shinnas yra „Amerikos – svajonių šalies“ pavyzdys. Studijuodamas „Evans“ verslo koledže, jis nevengė „juodo“ darbo - gamyklos ceche jam teko stovėti prie staklių, plauti mašinas, dirbti mokyklos durininku, kol galų gale jis tapo šios mokyklos savininku. D. Shinnas įsigijo verslo mokyklą ir keletą nedidelių koledžų ir suvienijo jas pavadinęs „Rutledge Education Systems“. Netrukus D. Shinnui priklausančių mokyklų tinklas išsiplėtė iki 30-ies. Būdamas 34 metų, jis tapo jauniausiu „Horatio Alger Award“ premijos laureatu. Šis apdovanojimas skiriamas verslo lyderiams, kurie padarė sėkmingą karjerą, vadinamą „nuo skudurų iki turtų“, bet ir toliau išsaugojo vertybes, skatina pilietiškumą bei aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje. 

1980 metais D. Shinnas verslo mokyklų tinklą pardavė už 30 milijonų dolerių. Po septynerių metų D. Shinnas ilgam pasinėrė į krepšinio verslą. Jis paklojo 32,5 milijono dolerių ir gavęs NBA vadovybės leidimą įkūrė Šarlotės „Hornets“ klubą ir tapo jo savininku. Krepšinis jį suvedė su antrąja žmona Denise, jie susitiko „Hornets" rungtynėse ir susituokė 2003 metais. Tris jau suaugusius vaikus D.Shinnas turi iš pirmosios santuokos. 

Stulbinamą karjerą padaręs verslininkas yra parašęs keletą verslo vadovėlių ir įkvepiančių knygų, tokių kaip „Motyvacijos stebuklas“, „Amerikietiška svajonė vis dar veikia“, „Tu gali patikėti! Šarlotės „Hornets" istorija“. Už pasiekimus gyvenime, versle ir švietimo srityje, D.Shinnui buvęs JAV prezidentas Džordžas Bushas įteikė „Amerikos sėkmės apdovanojimą“.
 

© Įveikligą.lt

  

Skaitykite daugiau:

Prostatos vėžys