2

„Apple“ įkūrėjas Steve‘as Jobsas šiandien greičiausiai būtų gyvas, jeigu nebūtų įprastinio gydymo išmainęs į alternatyvius gydymo būdus, teigia Harvardo medicinos mokyklos mokslų daktaras Ramzi Amri.

jobs and apple logo.jpgEksperto teigimu, „Apple“ idėjinis vadas sirgo gana lengva vėžio forma, kuri gana retai baigiasi mirtimi, tačiau jis pasirinko netinkamą gydymą, dėl kurio jį ištiko „bereikalinga ankstyva mirtis“, rašo dailymail.co.uk.

Interneto forume „Quare“, kuriame dažnai pasisako Silicio slėnio įtakingiausieji, ekspertas sako: „Svarbiausia, ką noriu pasakyti, skamba taip – S. Jobsas išbandė visas alternatyvios medicinos siūlomas galimybes ir tik tada ryžosi tradiciniam gydymui“.

Taigi, eksperto teigimu, S. Jobsas šiandien dar būtų su mumis, jeigu būtų ryžęsi tradiciniam gydymui, o ne alternatyvioms priemonėms.

„Atsižvelgiant į aplinkybes, gana pagrįstai galima teigti, jog S. Jobsą į ankstyvą mirtį pastūmėjo būtent alternatyvioji medicina“, - mano mokslų daktaras.

S. Jobsas mirė nustojęs kvėpuoti, jis sirgo kasos vėžiu. „Apple“ inovatoriui buvo 56 metai.

Mirties liudijime, kurį šią savaitę išdavė Santa Klaros apygardos visuomenės sveikatos departamentas, skelbiama, jog S. Jobsas turėjo „metastazinį endokrininį kasos naviką“, skrodimas nebuvo atliktas.

Mirties liudijime taip pat skelbiama, kad S. Jobsas vėžiu sirgo aštuonerius metus. Liga jam buvo diagnozuota 2003 metų spalį.

R. Amri tvirtina, kad S. Jobsas ligai pasidavė per greitai, nes atsisakė „įprastinio gydymo“, ypač praėjusiais metais – laikotarpiu, kai jam pradėjo sparčiai kristi svoris.

Kasos vėžio ekspertas rašo: „Atrodo, jog per paskutinį laikotarpį S. Jobsas savo laiką nusprendė skirti „Apple“, o ne chemoterapijai ar kitam įprastam gydymui – o tai didelė klaida, nes kaip tik tuomet liga sparčiai progresavo“.

Devynis mėnesius, nuo 2003 metų spalio iki 2004 metų liepos, S. Jobsas „taikė alternatyvius kasos vėžio gydymo metodus, jis tikėjosi, jog speciali dieta padės išvengti operacijos, skelbiama 2008 metų „CNN Money“ straipsnyje.

Tačiau sparčiai progresuojantis vėžys operacijos, vadinamos „Whipple procedūra“ (arba pankreatoduodenoektomija), kai pašalinama kasa ir dvylikapirštė žarna, jam išvengti neleido.

Ekspertas mano, jog ši operacija, atliekama sparčiai besivystančio vėžio atvejais, būtų buvusi nebūtina, jeigu inovatorius prieš tai nebūtų atsisakinėjęs gydymo.

„Vienintelė priežastis, kodėl jam būtų prireikę transplanto, galėjo būti faktas, kad vėžys jau apėmė didžiąją dalį kepenų, tačiau tam reikėjo laiko“, - rašo ekspertas.

R. Amri tvirtina – jeigu vėžys būtų buvęs išoperuotas vos ligą diagnozavus, „Apple“ vadovas būtų galėjęs ilgai ir laimingai gyventi.

Eksperto teigimu, S. Jobso navikas buvo ne toks piktybiškas, kols būna net 95 proc. visiems kasos vėžiu sergantiems žmonėms.

„Iš savo patirties galiu pasakyti, jog per pastaruosiuose dešimt metų tikimybė išgyventi susirgus kasos vėžiu siekia net 100 proc.“, - konstatuoja mokslų daktaras.

R. Amri‘s sako, „labai gerbiąs S. Jobsą ir jo nuopelnus“, todėl savo pareiškimais tikrai nenorįs nieko įžeisti ar įskaudinti.

„Pusantrų metų tyriau naviką, kurį turėjo S. Jobsas, todėl mano nuomonė tvirta ne tik kaip jo darbo gerbėjo, bet ir kaip vėžio specialisto, kuriam susidarė įspūdis, jog S. Jobso ligos gydymas nebuvo optimalus“, - tvirtina R. Amni‘s.

Kai tinklalapis „Gawker“ panoro su ekspertu pasirašyti sutartį, šis atsakė: „Visa tai parašiau asmeniniais tikslais, tai tik mano asmeninė nuomonė“.

delfi.lt

 

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#2 Paulius 2013-11-19
Esu sirges ir mane išgydė tradicinė medicina. Jei bučiau pasiklioves netradicine manau, kad čia nerašyčiau :)
Quote
#1 Lina 2012-06-25
Kam tai naudinga- naudoti garsu varda? tradicine medicine medicina niekada nepasieks tokiu rezultatu, kokie pasiekiami ne tradicines medicinos... kiek patys gydytojai skescioja rankomis negaledami paaiskinti pagijimo atveju...pati zinau, nes pati esu pagijus...mano mama anot gydytoju diagnozes jau 1, 5 metu turetu but mirusi- ji gyvena... Todel nereiketu bet ko spausdinti... bet zinoma, cia kiekvieno ir gydytojo ir zurnalisto kompetencijos ir sazines klausimas....bet noriu pasakyt, kad zmogaus gyvybe ne zaidimas ...
Quote
2024 m. liepos 19 d., Penktadienis