0

Jos vardas Shannon Miller. Ji amerikiečių gimnastė, iškovojusi net devynis Pasaulio čempionato medalius, iš kurių net penki aukso. Jos triumfą olimpiadose vainikuoja ir septyni olimpiniai medaliai.

Sh. Miller daugiausiai medalių iškovojusi gimnastė JAV istorijoje. Visi tie, kurie ją pažįsta, liudija apie jos stiprią valią ir neeilinę ištvermę ne tik sporte, nes vieną dieną netikėta liga tapo sunkiu išbandymu.

shannon_miller.jpgPer kasmetinę apžiūrą pernai gruodį gydytojai rado cistą Shannon kiaušidėse. Tuo metu gimnastei buvo 33 metai, ji jautėsi puikiai, nejautė jokių simptomų, todėl nebuvo pernelyg susirūpinusi. Tačiau vėlesni tyrimai parodė, kad tai buvo piktybinis embrioninių ląstelių navikas.

Nors vėžys buvo nustatytas ankstyvoje stadijoje, Shannon nusprendė atlikti devynių savaičių chemoterapiją, kad būtų išvengta galimo pasikartojimo.

„Visada nerimauju dėl pasikartojimo“, - sako ji, - „Tačiau aš žinau, kad padariau viską, ką galėjau. Nors tai reiškė, kad teks susidurti su ilgalaikiais nemaloniais šalutiniais poveikiais, susijusiais su citotoksiniu gydymu“.

Sunkiausia išmokti priimti pagalbą

Gimnastė pasakoja, kad ligos gydymas pateikė daug nemalonių staigmenų.

s.miller su suneliu.jpg„Pykinimas pribaigė mane. Turėjau pleistrų, padedančių nuo pykinimo... Išbandžiau viską. Bet supratau, kad tiesiog turi susigyventi, įveikti tokią būseną ir daryti, ką gali geriausia“, - pasakoja Shannon. Tačiau, pasak jos, sunkiausia buvo išmokti leisti kitiems padėti.

„Mane žemino supratimas, kad aš neturiu būti supermoteris ir kad yra normalu pasikliauti kitais žmonėmis“, - pasakoja ji.

Tačiau pasak jos, sūnus suteikė daug jėgų priimti šeimos pagalbą, kaip paskatą kovoti su liga.

Mankšta padeda sveikti

kovoje su sportu.jpgKaip buvusi olimpinė atletė, Shannon visada jaučia aistrą sportui. Ji netgi turi svetainę - ShannonMillerLifestyle.com, skirtą skatinti moteris sveikai ir aktyviai gyventi. Shannon sako, kad aktyvus gyvenimo būdas padėjo jai atsigauti gydymo metu.

„Sužinojau, kad mankšta ir treniruotės veiksmingai padeda įveikti šalutinius poveikius, ir net padeda užkirsti kelią galimam vėžio pasikartojimui“, - pasakoja ji.

Dabar Shannon jaučia misiją skatinti moteris kalbėti apie vėžį, apie kurį moterys nelinkusios kalbėti, nes neva tai per daug intymu. „Mes linkę galvoti, kad vėžys yra tai, apie ką nereikia kalbėti. Bet mes turime apie tai kalbėti. Mes turime dalytis mūsų istorijomis. Nesvarbu, ar prie kavos puodelio, ar laidoje „Labas rytas, Amerika", svarbiausia, turime dalintis tuo, ką mes išgyvename, kad kitos moterys nesigėdytų ir žinotų, jog mes visos išgyvename tuos pačius dalykus."

 

Įveikligą.lt

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. kovo 29 d., Penktadienis