0

Prieš keletą mėnesių Venesuelos prezidentas Hugo Chavezas galėjo lengviau atsikvėpti – medicinos tyrimai, atlikti Kuboje, parodė, kad po sunkios chemoterapijos jis išgijo nuo vėžio, tačiau dėl diagnozės įspėjęs prezidentą gydytojas turėjo bėgti iš šalies, o JAV mestas kaltinimas dėl paslaptingojo užkrato, apsargdinusio Lotynų Amerikos lyderius vėžiu.


Gąsdinančios prognozės

Dar visai neseniai Chavezo daktaras Navarrete interviu Meksikos žurnalui „Milenio“ metu pasakė žinąs, kad prezidentas kenčia nuo rimtos vėžio formos – sarkomos – jo dubenyje. „Spėju, kad prezidentas ir jo artimieji nesupranta tikrojo ligos pavojaus“, - sakė daktaras. Jis prognozavo, kad H. Chavezui gyventi liko apie dvejus metus.

Tačiau tokios prognozės, anot Venesuelos spaudos, visiškai nesutapo su tyrimais, atliktais Kuboje. H. Chavezas atvykęs atgal į Karakasą po susitikimo su gydytojais sakė, kad jis nugalėjo vėžį ir kad jo kūne nebeliko piktybinių ląstelių.

Po tokių naujienų daktaras Navarrete paliko šalį. Venesuelos laikraščiuose buvo paskelbtas atviras laiškas, kuriame daktaras teigė, kad policija peržiūrėjo jo bylas kompiuteryje, galiausiai, jis su savo šeima buvo priverstas bėgti iš šalies.

Beje, atskleidžiama, kad Venesueloje apskritai buvo daug spekuliuojama informacija, kai tik buvo paskelbta, jog H. Chavezas gydomas nuo vėžio.

Štai neseniai prezidentas turėjo paneigti JAV žiniasklaidos pranešimus, kad jis buvo išvežtas į ligoninę dėl inkstų nepakankamumo, susijusio su vėžio gydymu. Taip pat buvo viešai kalbama ir apie tai, kad Hugo Chavezas sirgo prostatos vėžiu.

Gydymas buvo veiksmingas

Tačiau, panašu, kad po skleidžiamų gandų, pamažu viskas išsisprendė. „Ačiū Dievui, po keturių mūšio mėnesių mano kūne nebėra piktybinių ląstelių“, - sakė H. Chavezas.

H. Chavezui Kuboje buvo atlikta operacija, kurios metu pašalintas vėžinis navikas iš dubens srities. Tiesa, prezidentas neatskleidė, kur tiksliai buvo įsikūręs auglys ir kokia buvo diagnozuota vėžio stadija.

Vyrui buvo atlikti keturi chemoterapijos kursai Kuboje ir Venesueloje 2011 m. liepos - rugsėjo mėnesiais.

Daktaras Javier Cebrian, Karakaso Universiteto ligoninės operacinės vadovas, „The Associated Press“ sakė, kad bet kuriai vėžio formai reikia periodinio tikrinimo, bet „jei chemoterapija yra veiksminga, nereikia pacientui daryti nieko daugiau.“

Naujas gyvenimo etapas

Hugo Chavezas pripažino, kad vėžys paskatino jį iš esmės pakeisti savo gyvenimo būdą, ypač mažinant kavos, kurią taip mėgo, gėrimo dozes. Prezidentas atskleidė, kad po ligos tapo labiau religingas. „Kiekvieną dieną tampu vis stipresniu krikščioniu", - sakė H. Chavezas.

„Nuo šiandien... prasideda mano naujas gyvenimo etapas “, - pasakojo prezidentas.
57-erių metų kairiųjų partijos narys pirmą kartą prezidentu buvo išrinktas 1998 m., o 2012 m. spalį jis mėgins dar kartą kandidatuoti į vyksiančius rinkimus ir žada laimėti. „Dabar manęs laukia ištvermės ir fizinės jėgos reikalaujantis laikas“, - sakė prezidentas.

Išreikšti įtarimai JAV

Venesuelos prezidentas Hugo Chavezas garsiai svarstė apie galimybę, jog JAV esą sugalvojusios būdą, kaip susargdinti Lotynų Amerikos lyderius vėžiu. Tokią mintį prieštaringai vertinamas prezidentas išsakė pasklidus žiniai apie Argentinos prezidentės Christinos Kirchner ligą – prezidentei diagnozuotas skydliaukės vėžys, skelbia „The Telegraph“.

„Nebūtų nieko keisto, jeigu paaiškėtų, jog jiems pavyko sukurti technologiją, galinčią sukelti vėžį, o tai apie tai niekas iki šiol nežinojo.... Nežinau. Čia tik pamąstymai“, - kalbėdamas šalies karinėje bazėje sakė Venesuelos prezidentas.

„Bet tai labai, labai keista... Sunku tai paaiškinti, pagrįsti logiškai, net ir pritaikius tikimybių teoriją“, - kalbėjo Venesuelos vadovas.

H. Chavezas, C. Kirchner, Paragvajaus prezidentas Fernando Lugo, Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff ir buvęs Brazilijos vadovas Luizas Inacio Lula da Silva – visiems jiems neseniai buvo diagnozuotas vėžys. Visi jie – kairiųjų politinių pažiūrų.

Gydytojai teigia, jog Argentinos prezidentė turi labai daug šansų pasveikti. Be to, jos atveju neprireiks nei chemoterapijos, nei radioterapijos. Apie Argentinos prezidentės ligą oficialiai buvo paskelbta antradienį.

H. Chavezas mano, jog kitiems regiono šalių lyderiams derėtų būti itin atsargiems – ypač jo artimam sąjungininkui, Bolivijos prezidentui Evo Moralesui.

„Turime pasirūpinti Evo. Evo, laikykis!“, - perspėjo H. Chavezas.

57 metų Venesuelos prezidentas laikomas vienu aršiausių JAV užsienio politikos kritiku. Šiuo atžvilgiu su juo varžytis gali nebent buvęs Kubos lyderis Fidelis Castro. H. Chavezas Ameriką neretai įvardija kaip „jankių imperiją“.

„Fidelis man nuolat kartodavo: Chavezai, laikykis. Tie žmonės sukūrė specialią technologiją. Elgiesi labai neatsargiai. Žiūrėk, ką valgai, stebėk, kuo tave maitina... tik maža adatėlė ir tau kažką suleis“, - prisiminė H. Chavezas.

 

Šaltiniai:

http://www.huffingtonpost.com/2011/10/20/venezuela-chavez-cancer-free_n_1022296.html
http://www.bbc.co.uk/news/world-latin-america-15413115
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2010163/Hugo-Chavez-I-cancer-Venezuelan-president-operation-remove-tumour.html
http://www.delfi.lt/news/daily/world/hchavezas-ar-tik-ne-jav-uzleido-vezi-lotynu-amerikos-lyderiams.d?id=53484007

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. balandžio 18 d., Ketvirtadienis