1

Visiems puikiai žinomai Laimai Vaikulei krūties vėžys buvo diagnozuotas 1991 metais. Anot pačios dainininkės, tikimybė, kad liga atsitrauks, buvo labai maža. 

Tačiau medikų pastangos ir pačios Laimos nusiteikimas padarė savo: vėžys įveiktas, o dainininkė aktyviai remia su šia liga susidūrusias kitas moteris. 

Po operacijos garsioji Latvijos atlikėja pakeitė savo gyvenimą.

Apie tą skaudų laikotarpį Laima Vaikulė (61 m.) atvirai papasakojo žurnalui „Tainy zviozd“. „Krūties vėžys!“ - šiais dviem žodžiais L. Vaikulę 1991-aisiais pribloškė amerikiečių gydytojai. Nedavę atsitokėti po šios baisios žinios pridūrė, jog reikalinga skubi operacija.

„Amerikoje apie ligą kalbama tiesiai į akis. Ir labai baisu sulaukus tokio nuosprendžio! Jaučiausi taip klaikiai, kad atsigulusi miegoti griežiau dantimis. Paskui staiga pradėjau nekęsti visų sveikų žmonių. Prisimenu, kartą sėdėjau su savo muzikantais, kurie kalbėjo apie kažin kokias gyvenimiškas problemas, o aš iš pykčio galvojau: „Kokios smulkmenos! Mane ištiko tikra bėda!“ - prisimena L. Vaikulė.

Pasak garsios atlikėjos, ji pasijuto tarsi atsidūrusi kitame upės krante. Muzikantai - ten, su savo nereikšmingais reikalais, o ji - čia, viena su visu tuo, kas jai lemta.Vienintelis, pasilikęs kitame krante su ja - jos draugas ir prodiuseris Andrejus Latkovskis.

„Jis man pasakė: „Nebijok! Jei nieko negalima ištaisyti, abu sėsime į mašiną, kaip reikiant įsibėgėsime ir kartu įvažiuosime į sieną!“ - pasakojo L. Vaikulė.

Atlikėja suprato: už savo gyvenimą ir laimę reikia kovoti, išnaudoti bet kokį, kad ir mažiausią šansą. Ir Laima pradėjo ruoštis operacijai. Gydytojai pasakė, kad jos šansas išgyventi - 20 proc., o palikti šį pasaulį - 80. Tad atlikėja nusprendė atsisveikinti su artimaisiais, jos neapykanta sveikiems netikėtai virto gailesčiu.

„Gulėdama ligoninėje pradėjau galvoti apie laiškus, kuriuos parašysiu visiems artimiesiems, o Andrejus išsiųs, kai manęs nebebus. Man taip pagailo giminaičių, mamos. Verkiau dėl jų nelaimės, sielvarto.

Tokios nuotaikos garsią atlikėją nuvežė į operacinę. „Netikėkite, kad mirti nebaisu. Baisu! Ir aš su tuo susidūriau!“ - sako L. Vaikulė.

Operacija buvo sėkminga, bet džiaugsmą netrukus pakeitė depresija. „Jaučiausi visiška luošė, sutrypta ir pažeminta. Andrejus ilgai stengėsi nuslopinti tokias mano nuotaikas, kentė isterijas - tai buvo labai sunkus laikotarpis.

Iš pradžių gėdydamasi išmokau naudotis „antyte“, po to atsikelti ir vaikščioti. Ir visą laiką bijojau, kad neiširtų siūlės... Bet baisiausia, kai tapo aišku, jog atlikta operacija - tik pirmas etapas, o paskui dešimt metų persekios baimė prieš kiekvieną onkologo patikrinimą“, - prisimena L. Vaikulė.

Nusiraminimo garsiai atlikėjai suteikė religija: ligoninėje ji skaitė Bibliją. L. Vaikulė suprato, kad mirti lengviau, jei esi tikinti: liga neatrodė tokia baisi.

Pasak dainininkės, vėžys padėjo jai tapti kitu žmogumi: pasikeitė moters požiūris į žmones, gyvūnus, gamtą. Dabar atlikėja stengiasi visiems viską atleisti. Jai svarbiausia - siela, o materialūs dalykai rūpi kur kas mažiau.


Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#1 Darija 2016-03-28
Kokia stipri moteris, žaviuosi ja dar labiau.
Quote
2024 m. balandžio 18 d., Ketvirtadienis