0

globeVasario 4-oji – Pasaulinė vėžio diena. Ji prasideda prevencine kampanija, kurios metu Tarptautinė kovos prieš vėžį organizacija (UICC) visus metus skatins tėvus ir mokytojus labiau rūpintis vaikų sveikata. 

Siekdama sumažinti vaikų ir suaugusiųjų sergamumą vėžiu, UICC skelbia šiuos metus „Aktyvios ir sveikos vaikystės“ metais.

Sutelkdama dėmesį į tėvus, sveikatos apsaugos specialistus ir aukšto rango pareigūnus, organizacija skelbia, kad „sveikos gyvensenos įgūdžių puoselėjimas vaikystėje vėliau gyvenime gali apsaugoti nuo vėžinių susirgimų“. 

Tarptautinės organizacijos ragina atkreipti dėmesį į vaikų mitybą ir aktyvumą 

Tarptautinė nutukimo darbo grupė teigia, kad vienas iš dešimties mokyklinio amžiaus vaikų turi antsvorį. Jau yra įrodyta, kad pernelyg didelis svoris gali sukelti vėžį. Pasak UICC atstovų, antsvorio ir nutukimo problema dramatiškai didėja visame pasaulyje, todėl raginama rūpintis vaikų maistu ir aktyvumu.

Organizacija skelbia stulbinančią statistiką: 43 procentų vėžinių susirgimų atvejų gali būti išvengta vaikystėje įdiegus sveiko gyvenimo būdo įgūdžius. 

Vėžiniai susirgimai visose šalyse veikia visus visuomenės sluoksnius. Gera žinia yra tai, kad vėžio daugeliu atvejų galima išvengti“, - sako Isabel Mortara, Tarptautinės kovos prieš vėžį organizacijos (UICC) generalinė direktorė. Pirmieji žingsniai link profilaktikos yra švietimas ir veiksmas. Tai turi būti pradėta nuo vaikų“. 

Ragina aukšto rango politikus 

Be asmenims skiriamo dėmesio Pasaulinė kampanija prieš vėžinius susirgimus skatina aukšto rango pareigūnus įtraukti vėžio problemą į visuomeninę darbotvarkę. 

„Kova prieš vėžį gali būti veiksminga, jei pirmenybė tam bus teikiama aukščiausiame valdymo lygyje. Pasaulio visuomenės pasitenkinimas esama padėtimi ir neveiklumas iki 2020-ųjų metų veiksmingai prisidės prie 10 milijonų mirčių kiekvienais metais“,- sako gydytojas Franco Cavalli, Tarptautinės kovos prieš vėžį organizacijos (UICC) prezidentas.

„Šiandienos vaikai, rytojaus pasaulis“ 

uicc2.jpgAkcijos sumanytojai plėtoja keturias pagrindines pasaulinės kampanijos prieš vėžinius susirgimus idėjas: 

  • Užtikrinti vaikams aplinką, kurioje nerūkoma
  • Būti fiziškai aktyviems, sveikai maitintis ir vengti antsvorio
  • Sužinoti daugiau apie vakcinas nuo virusinio pobūdžio kepenų ir gimdos kaklelio vėžinių susirgimų
  • Vengti per ilgai būti saulėje. 


Buvusioji Jungtinių Amerikos Valstijų pirmoji ponia Barbara Buš (Bush), jos karališkoji didenybė Maroko princesė Lalla Salma, Nigerijos prezidentas Olusegun Obasanjo, dviratininkas Lencas Armstrongas ir teniso žvaigždė Stefi (Steffi) Graf yra tie balsai, kuriais Pasaulio kovos prieš vėžinius susirgimus kampanija prabyla padrąsindama tuos, kuriuos palietė vėžys.  

UICC (International Union Against Cancer) - Tarptautinė kovos su vėžio liga organizacija - įkurta 1933 m. UICC - didžiausia tarptautinė nevyriausybinė organizacija, dirbanti globalinės vėžio kontrolės srityje. Jos vizija - pasaulis, kuriame vėžys yra eliminuotas kaip grėsminga liga ateities kartoms. UICC yra ne pelno siekianti organizacija. Jos tikslas skleisti žinias apie vėžio tyrimus, pasiekimus diagnostikoje, gydyme, profilaktikoje. Šios organizacijos nariai yra vėžio lygos, draugijos, vėžio tyrimų ir gydymo centrai, buvusių onkologinių pacientų organizacijos ir pan. Šiuo metu UICC vienija 300 narių iš daugiau kaip 90 šalių. 

Įveikligą.lt ir šio projekto autorius VŠĮ VIRTUS LT - kol kas vienos iš nedaugelio pelno nesiekiančių Lietuvos organizacijų pasirašiusių po UICC Pasauline kovos su vėžiu deklaracija. Tai jau padariusios 539 organizacijos iš viso pasaulio.


Informacija parengta pagal: Tarptautinė kovos prieš vėžį organizacija (UICC)

 

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. vasario 24 d., Šeštadienis