JAV Nacionalinio vėžio instituto atlikti moksliniai tyrimai susilaukė ne tik didelio vyrų susidomėjimo, bet ir privertė sunerimti vitaminų gamintojus: didelėmis dozėmis vartojami multivitaminai gali pakenkti vyrų prostatai.

Mokslinėje studijoje buvo analizuojama, ar įvairių vitaminų vartojimas tikrai apsaugo nuo ligų ir stiprina imunitetą, ar priešingai – silpnina tam tikrus organus.

Mokslininkai tyrimo metu stebėjo daugiau kaip 300 tūkst. vyrų sveikatą. Trečdalis vyrų teigė multivitaminus vartojantys kasdien, o 5 proc. vyrų - daugiau kaip 7 kartus per savaitę. Gauti rezultatai nedžiugino: per penkerius metus nuo tyrimo pradžios 10 241 vyras sirgo prostatos vėžiu. Net 1470 vyrų diagnozuotas įsisenėjęs prostatos vėžys, o 174 - mirė.

Nors mokslininkai nerado sąsajos tarp vitaminų vartojimo ir ankstyvos stadijos prostatos vėžio, tačiau jie spėja, kad multivitaminai nedaro didelės žalos, kol dar nėra susidariusio auglio. Tačiau jeigu auglys jau yra, vitaminų vartojimas gali paspartinti jo augimą.

Kopenhagos universiteto ligoninės gydytojas dr. Kristijanas Gludas (Christian Gluud) ir jo kolega dr. Goranas Bjelakovičius (Goran Bjelakovic) iš Serbijos Novi Sado universiteto daro išvadą, kad „vyrai, kasdien vartojantys multivitaminus, du kartus greičiau susirgs prostatos vėžiu, nei tie, kurie niekada nevartojo vitaminų“.

American cancer institute informacija

Skaitykite daugiau:

Prostatos vėžys

8 dalykai, kuriuos turi žinoti kiekvienas vyras