0

Statistikos duomenimis vyrai dažniausiai serga prostatos, sėklidžių, odos ir plaučių vėžiu. Yra keletas dalykų, kurie galėtų padėti vyrams išvengti vėžio.

1. Nerūkykite ir venkite rūkymui skirtų patalpų. Manoma, kad tabako gaminiai šiame amžiuje jau „nužudė“ daugiau kaip milijardą žmonių. Rūkymas sukelia keletą vėžio tipų - leukemiją, plaučių, šlapimo pūslės ir kt. Pasinaudokite visomis siūlomomis galimybėmis ir meskite rūkyti. 

2. Pasirūpinkite, kad lytiniai santykiai būtų saugūs. Medicinos šaltiniai teigia, kad nesaugių lytinių santykių metu galima užsikrėsti ne tik ŽIV, bet ir Žmogaus papilomos virusu (ŽPV), kuris gali sukelti išangės, varpos ir kt. vėžio tipus. 

3. Reguliariai pasitikrinkite prostatą. Didėjant amžiui, didėja ir rizika susirgti prostatos vėžiu, todėl nepagailėkite kelių minučių ir apsilankykite pas gydytoją. 

4. Reguliariai mankštinkitės. Reguliari mankšta yra viena geriausių prevencinių priemonių kovojant su daugeliu vėžio tipų.Todėl skirkite valandą pasivaikščiojimui gryname ore ir tris ar keturis kartus per savaitę apsilankykite sporto salėje. Sportuoti galima ir namie. 

5. Sveikai maitinkitės. Venkite riebaus maisto. Vartokite daugiau daržovių, vaisių ir skaidulinio maisto. 

6. Saugokitės tiesioginių saulės spindulių. Jei dirbate lauke ar laisvą laiką mėgstate leisti gamtoje, pasirūpinkite tinkama apsauga nuo saulės. 

7. Vieną kartą per mėnesį pasitikrinkite sėklides. Vaikinai nuo 15 metų amžiaus turėtų reguliariai kartą per mėnesį pasitikrinti sėklides. Tai padaryti galite savarakiškai - jei esate sveikas, neturėtumėte apčiuopti jokių mazgelių ar kitokių sėklidžių pakitimų. 

8. Išsiaiškinkite, ar Jūsų šeimoje niekas nesirgo vėžiu. Manoma, kad keletas vėžio tipų gali būti paveldimi, todėl žinodami šeimos narių ligas, pasitikrinkite profilaktiškai.

 

Skaitykite daugiau:

Ką vyrai turi žinoti apie prostatos vėžį?

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. gegužės 25 d., Šeštadienis