Miuncheno (Vokietija) Vėžio tyrimų centras įspėja apie kai kurių drastiškų dietų pasekmes ir badavimą, mat tai gali paspartinti ligos progresavimą. Todėl sergant vėžiu, svarbu valgyti gerai subalansuotą maistą ir vengti kai kurių produktų, kurie gali Jums pakenkti. Ko reikėtų atsisakyti ir kuo papildyti dienos racioną, jei Jus pykina ar sunku ryti, skaitykite toliau...

Kadangi esame visi labai skirtingi ir organizmas ne vienodai reaguoja į ligas ir jų gydymą, nėra ir universalios dietos vėžiu sergantiems žmonėms. Jeigu ieškotumėme informacijos internete, rastumėme daug pasiūlymų, ką valgyti ir ko reikėtų vengti. Prieš pradėdami vartoti kokį nors naują produktą, būtinai pasitarkite su savo gydytoju. Medikai įspėja apie kai kurių drastiškų dietų pasekmes ir badavimą, mat tai gali paspartinti ligos progresavimą. Todėl svarbu valgyti gerai subalansuotą maistą ir vengti kai kurių produktų, kurie gali Jums pakenkti. O dietas gali rekomenduoti tik specialistas!

Maistas, kurio rekomenduojama atsisakyti: 

Ką valgyti?

Kaip jau minėjome, ne visi produktai reikalingi visiems žmonėms, tačiau kai kurios rekomendacijos gali būti taikomos visiems, kurie serga vėžiu:

Jums reikalinga stiprinti imuninę sistemą ir gauti kuo daugiau energijos. Rekomenduojama pasirinkti subalansuotą ir praturtintą natūraliais vitaminais dietą. Joje turi būti gausu šviežių daržovių, augalinės kilmės maisto ir produktų turinčių daug ląstelienos. Tokia dieta rekomenduojama ir tiems, kurie neserga. Pagrindinis tikslas – palaikyti noramlų kūno svorį, nes pykinimas, anoreksija, vėmimas gali Jūsų kūno svorį gerokai sumažinti, o tai nėra gerai.

Rekomenduojama sergantiems vėžiu suvalgyti penkias vaisių ir dažovių porcijas per dieną. 

Ką valgyti, jei Jus pykina?

Jei Jums sunku ryti:

Jei Jums yra disfagija – taip vadinamas rijimo sutrikimas, kurio metu apsunksta maisto slinkimas nuo burnos iki skrandžio, Jums patariama vengti maisto:

 

Parengta pagal Deutsches Grunes Kreuz informaciją.

 

Skaitykite daugiau patarimų:


Maisto pasirinkimas