0

62-jų metų Singapūro gyventojas, atvykęs į JAV, buvo sulaikytas pasieniečių. Oro uoste atvykėlio tapatybės nustatymas užtruko ilgiau, nei tikėtasi – svečias neturėjo pirštų atspaudų, kurių, kaip vėliau paaiškėjo, vyras neteko vėžio gydymo metu. 

vaistai sunaikino pirstu atspaudus.jpg

Tai lėmė Xeloda vaistai, kurių veiklioji medžiaga yra kapecitabinas.Šie vaistai sukelia įvairius odos pakitimus, vadinamus rankų-kojų sindromu, kurio metu pasireiškia galūnių odos džiūvimas, niežėjimas, paraudimas, odos lupimasis.

Kapecitabinas skiriamas sergantiems galvos ir kaklo, krūtinės, virškinamojo trakto vėžiui gydyti. 62-jų metų vyriškis, sirgo galvos ir kaklo srities vėžiu, kuriam medikai skyrė minėtus vaistus. Gydydamasis Xeloda trejus metus, vyriškis neteko atspaudų, nes nusilupo jo pirštų oda. Nusprendęs aplankyti gimines JAV, jis oro uoste praleido daugiau nei keturias valandas, nes pasienio pareigūnams nepavyko išsiaiškinti vyro tapatybės ir kur dingo jo pirštų atspaudai. Vyras buvo išbrauktas iš galimų nusikaltėlių, sunaikinusių savo pirštų atspaudus sąrašo tik po to, kai pareigūnams pavyko gauti onkologų patvirtinimą apie vyro ligą ir jo vartojamus vaistus. 

Medikai spėja, kad gali būti daugiau tokių žmonių, kaip vyras iš Singapūro, kurie dėl ilgalaikio kapecitabino vartojimo neteko pirštų atspaudų, todėl rekomenduoja, žmonėms vartojantiems tokius vaistus, prieš vykstant į kelionę, paprašyti išrašyti gydytojo pažymą apie vartojamus vaistus ir jų šalutinį poveikį.

 

Parengta pagal BBC.news

 

Skaitykite daugiau:

Gydytojai pataria

 

Rašyti komentarą


Security code  

2025 m. balandžio 21 d., Pirmadienis