4

Garsi daininkė Sheryl Crow neseniai grūmėsi su krūties vėžiu. Šiandien ji negaili patarimų, kaip sveikai maitintis ir apsaugoti save bei savo vaikus nuo šios klastingos ligos. 

Prieš keletą dienų, pasaulio žiniasklaida išspausdino Sh. Crow dienoraščio ištraukas, kuriose dainininkė dalinasi sveikos mitybos žiniomis ir pataria, kaip visai šeimai sveikai ir skaniai pavalgyti.

Kai jums praneša, kad sergate vėžiu, gyvenimas pateikia daugiau iššūkių, su kuriais įgauname daugiau patirties. Man vienas iš svarbiausių veiksnių – mano kūnas ir tai, kaip aš jame jaučiuosiu. Kai man buvo skirtas spindulinis gydymas, aš kreipiausi į dietologę Rachelą Bellar, nes norėjau sužinoti daugiau apie maisto produktus, kurie stiprintų imuninę sistemą. 

Bendraudama su ja, aš sužinojau, kaip ir ką valgyti, kad mano organizmas būtų apsaugotas. Aš niekada nemaniau, kad maistas gali būti toks svarbus ginant save nuo ligų. Tiesa, atsižvelgiant į Nacionalinio vėžio instituto duomenis, sunkios ligos yra susijusios su tuo, ką mes valgome. Dėl šios priežasties miršta trys iš keturių amerikiečių. Visai neseniai buvo paskaičiuota, kad 35 proc. mirčių nuo vėžio galima išvengti pakoregavus mitybą. 

sheryl crow su sunumi.jpgMes iš tiesų tampame tuo, ką valgome. Nuo to, ką mes įdedame į savo kūnus, priklauso mūsų gyvenimo trukmė ir kokybė. Visa tai mane išmokė Rachela ir aš jai esu labai dėkinga. Jos žinios, kaip, kada ir kokius maisto produktus bei prieskonius vartoti, tapo mano gyvenimo dalimi. 

Dar svarbiau yra tai, kad vėžys padėjo man viską permąstyti ir to rezultatas yra mano sūnus Wyatt‘as. Kaip tėvai dažnai juokauja, vaikai gimsta nesivadovaudami jokiomis taisyklėmis. Vaikų auklėjimas mums yra nuolatiniai iššūkiai ir kasdieninė saviugda. Aš tikrai žinau, kad Wyatt‘as gauna daug naudos iš to, ką aš sužinojau iš Rachelės. Manau, kad aš jam šiuo metu dovanoju didžiausią dovaną, kokią gali įteikti mama – tvirtus sveikos mitybos įpročius. 

Štai keletas mūsų šeimoje mėgiamų produktų, turinčių didelę maistinę vertę, įskaitant ir priešvėžines savybes. Mes juos linksmai ir skaniai valgome: 

1. Renkamės maistą su javais:

 • Visų grūdų duona, rudieji ryžiai, avižos, Inkų ryžiai (quinoa) ir t. t.
 • Ką paruošti: vištiena su Inkų ryžiais, įvairių grūdų pita arba pica, avižiniai pyragėliai, daržovių ir miežių sriuba.

 2. Renkamės pupeles: 

 • Garbanzo pupelės, juodosios pupelės, paprastos pupelės, lęšiai ir t. t. pupeles
 • Ką paruošti: patiekalą pavadinimu hummus (čia galima sudėti pupeles ir daržoves, tai vegetariškas patiekalas), pupelių tyrė su bulvių koše, „nachos“ su tamsiomis pupelėmis („nachos“ – kukurūzų traškučiai su pupelėmis ir mėsa).

3. Renkamės uogas:

 • Braškės, mėlynės, avietės.
 • Ką paruošti: naminiai jogurtai su uogomis, pyragėliai.
   

4. Renkamės pomidorus: pomidorai

 • Pomidorų sultys, pomidorų pasta, padažas (pomidoruose gausu likopeno, kuris kovoja su vėžiu).
 • Ką paruošti: makaronus, picas, kreminę pomidorų sriubą. 

5. Renkamės kryžmažiedes daržoves:

 • Kopūstai ir jų šeimos daržovės: brokoliai, Briuselio kopūstai.
 • Ką paruošti: daržoves ant garų ar valgyti žalias, tinka daryti piure ar sriubas. 

6. Renkamės tamsiai žalias lapines salotas:

 • Špinatai, Romėniškos salotos (romaine lettuce), Šveicarijos chard salotos (swis chard), kale kopūstai, lapinės salotos.
 • Ką paruošti: galima valgyti su mėgstamu sūriu arba vištiena, galima pagardinti padažus arba paruošti su kitomis daržovėmis. 

7. Renkamės vynuoges ir vynuogių sultis: vynuoges artslyz nuotr.

 • Tamsiai raudonos vynuogės.
  Papraščiausiai mėgaukitės, tik atsargiai, nes maži vaikai gali užspringti. 


8. Renkamės graikinius riešutus:

 • Ieškokite natūralių riešutų be priedų ir konservantų.
 • Ką paruošti: galima valgyti vienus, su bananais ir avižomis, arba jais pagardinti padažus, maltą mėsą, makaronus, pyragėlius, blynus. 

Tik jūs galite nuspręsti, ar valgyti sveikiau, kokią pasirinkti dietą. Atminkite, kad maisto papildai neatstoja natūralaus maisto, kuris geriausiai tinka jūsų kūnui. Amerikos vėžio tyrimų centras rekomenduoja, kad 2/3 jūsų maisto raciono užimtų daržovės, vaisiai, kruopos ir pupelės. Padėkite savo vaikams rinktis sveikesnį maistą ir padėkite jiems įgyti sveikos mitybos įpročių.
 

Sheryl Crow 

 

Parengta pagal:

WebMD informaciją 8 Great Family-Friendly Foods that Help Fight Cancer http://blogs.webmd.com/health-ehome/2009/06/8-great-family-friendly-foods-that-help.html?ecd=wnl_brc_070709 

 

Skaitykite daugiau: 

Sheryl Crow baiminasi, kad vėžys gali sugrįžti

Ar iš tiesų gero žmogaus turi būti daug?

Apie sveiką mitybą

Augalai gydo

 

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#4 Danute 2015-09-29
Nera informacijos,kaip maitintis,koki vartoti maista sergant veziu.Gydantis gydytojas siuo klausimu nekalba. Danute
Quote
#3 laima 2009-07-08
tai ir idomu suzinoti, ka pataria gydytojai cia Lietuvoje, nes britai tai duoda lankstinukus
Quote
#2 joris 2009-07-08
man irgi butu idomu, nes mano gydytojas nieko apie maista nesake...
Quote
#1 laima 2009-07-08
sutinku, kad reikia geriau maitintis. Gal kas galite aprasyti savo dieta, kuria skyre gydytojas susirgus veziu? Ir apskritai, ar kuris nors is gydytoju pataria, ka valgyti?
Quote
2020 m. liepos 16 d., Ketvirtadienis