0

Vokietijos medicinos portalas aerzteblatt.de rašo, kad bandomi vaistai, pagaminti iš žaliosios arbatos lapų, sulaukė didelio pasisekimo – Vėžio tyrimų centras paskelbė, kad žaliosios arbatos preparatai mažina prostatos auglius.

Žaliojoje arbatoje gausu polifenolių, kurie pasižymi gydančiomis savybėmis. Jau anksčiau buvo pasirodžiusių pranešimų apie žaliosios arbatos poveikį gydant onkologinius ligonius, tačiau visi tyrimai buvo atliekami su gyvūnais. Vokietijos portalas pranešė, kad pasirodė pirmieji duomenys, kaip žalioji arbata veikia žmones.

Prieš trejus metus Italijos mokslininkas Severio Bettuzzi su kolegomis pradėjo tyrimus, kurie atskleidė, kad vyrai, kuriems biopsijos metu buvo nustatyta priešvėžinė prostatos būklė ar prostatos karcinoma, vartoję žaliosios arbatos preparatus sveiko greičiau. Jiems buvo skiriama kasdien suvartoti po tris žaliosios arbatos ekstrakto kapsules ir tik vienam iš 30 vyrų toliau vystėsi vėžys. 

Analogiški tyrimai buvo atlikti JAV. Amerikiečiai taip pat patvirtino teigiamą žaliosios arbatos poveikį. 

Pasak Italijos mokslininkų, vartoti žaliąją arbatą ir jos preparatus yra saugu. Tyrimų metu kai kuriems vyrams pasireiškė viduriavimas, tačiau jis greitai praėjo. Daugiau šalutinių poveikių nepastebėta. JAV mokslininkai tikėjosi šalutinio poveikio kepenims, tačiau rezultatai nustebino pačius tyrėjus – daugeliu atvejų kepenų funkcija pagerėjo.  

Johno Hopkinso universiteto esančio Baltimorėje (JAV) mokslininkai pranešė, kad analogiškus tyrimus pradėjo su moterimis sergančiomis krūties vėžiu.

 

Skaitykite daugiau:

Arbatų karalienė – žalioji arbata

Prostatos vėžys

Augalai gydo

Maitinkitės sveikai

 

Rašyti komentarą


Security code  

2020 m. liepos 16 d., Ketvirtadienis