Mokslininkai iš Kingstono universiteto Londone teigia, kad granatai gali padėti susidoroti su itin sunkiais šiuolaikinės medicinos iššūkiais. 

granatas_jamie_grill_corbis.jpgProf. Declano Naughtono vadovaujama mokslininkų grupė nustatė, kad šio raudonojo vaisiaus žievė gali būti perdirbta į valgomą ekstraktą, kuris padeda gydyti net nuo meticilinui atsparaus auksinio stafilokoko (MRSA) ir kitų ligoninėse paplitusių infekcijų. O JAV mokslininkai ištyrė, kad šie vaisiai gali apsaugoti nuo krūties vėžio.

Per trejus metus trukusius bandymus mokslininkai nustatė, kad granato savybės kovoti su infekcijomis labai sustiprėja, kai jo žievės ekstraktas sumaišomas su dviem kitais natūraliais produktais – geležies ir vario druskomis ir vitaminu C, praneša sciencedaily.com.

Bandymai buvo atliekami su tokiais mikroorganizmais kaip meticilinui atsparus auksinis stafilokokas, kurio mėginiai buvo paimti iš ligoninių.

MRSA yra labai svarbus ligos sukelėjas, kuris sukelia žmogaus organizmo infekcijas ir su kuriuo sunku kovoti, kadangi tokios bakterijos mutavo ir tapo atsparios metilicilinui.

„Idėja naudoti maisto komponentus yra neįprasta ir tai reiškia, kad žmogaus organizmas gali lengviau juos įsisavinti. Yra mažesnė tikimybė, kad pacientai pajus kokį nors šalutinį poveikį“, - sakė prof. D. Naughton.

Granatų ekstraktas kartu su metalų druskomis buvo efektyviausia priemonė gydytis nuo MRSA sukeltų infekcijų, o su kitomis ligoninėse paplitusiomis infekcijomis geriau kovojo visi trys komponentai: granatų tepalas, metalų druskos ir vitaminas C.

Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas „British Journal of Biomedical Science“.

Anot prof. D. Naughton, nuostabu atrasti iki tol nežinomų natūralių produktų savybių: „Tai rodo, kad gamta lyg pokštininkas dar turi savo rankovėse paslėpusi siurprizų“.

Vaistams atsparios bakterijos ligoninėse yra visame pasaulyje didėjanti problema. Nuo tokių infekcijų Europoje kasmet miršta maždaug 25 tūkstančiai žmonių.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, susirgusiųjų dėl vaistams atsparių bakterijų skaičius didėja visoje Europos Sąjungoje, tai yra viena didesniųjų grėsmių visuomenės sveikatai.

Lietuvoje oficialiai pripažįstama, kad infekcijos sukėlėjų šalies ligoninėse atsparumas yra kur kas didesnis už ES vidurkį.

Granatai saugo ir nuo krūties vėžio

Granatuose esančios medžiagos moterims gali sumažinti tikimybę susirgti krūtų vėžiu, teigia JAV mokslininkai. Tam tikros šių vaisių rūgštys vyrišką hormoną androgeną paverčia moteriškuoju estrogenu, o tai yra svarbus veiksnys, ar moteris gali susirgti krūties vėžiu.

Laboratorinio tyrimo su vėžinėmis ląstelėmis ataskaitą paskelbė žurnalas „Cancer Prevention Research", praneša nutraingredients.com.

Antioksidantų turtingi granatai siejami su geresne širdies sveikata, tačiau jau turima mokslinių duomenų apie šio vaisiaus gebėjimą apsaugoti ir nuo prostatos vėžio bei sąnario kremzlės susidėvėjimo sergant artritu.

Naujausiame tyrime nedalyvavęs prof. Gary Stoner iš Ohajo valstijos universiteto sako, kad reikia papildomų tyrimų granatų vartojimo ir krūties vėžio rizikai pagrįsti.

Jis nurodo, kad laboratoriniuose tyrimuose buvo naudojamos palyginti didelės veikliųjų medžiagų dozės ir nėra aišku, ar tokių kiekių galima pasiekti žmogaus organizme.

 

www.savigydosasociacija.com informacija

Corbis nuotr.

 

Skaitykite daugiau:

Natūralūs vitaminai kovoja su vėžiu

Maitinkitės sveikai

Augalai gydo