0

Pastaraisiais metais vėžio gydymas tapo tikslingesnis (taikinių terapija – paveikti specifinius biologinius taikinius, esančius navikinėje ląstelėje. Pvz., trastuzumabas veikia krūties vėžio ląsteles, kurių HER2 raiška yra padidėjusi): gydomos ne tik vėžio paliestos kūno dalys, tikslingiau veikiamos pačios vėžinės ląstelės.

Norint suprasti, ar šie naujoviški gydymo metodai bus efektyvūs būtent jūsų atveju, reikia daug išsamesnių žinių bei auglio charakteristikų nei anksčiau, todėl ir atliekama gerokai daugiau diagnostinių tyrimų. Gydymo metodo pasirinkimas labai priklausys nuo visų būtiniausių tyrimų rezultatų.

Dažniausiai chirurginė naviko šalinimo operacija atliekama greitai ir netikėtai, moteriai nespėjus susivokti. Ji turi labai nedaug galimybių susirinkti informaciją iš kelių šaltinių ir aktyviai dalyvauti priimant sprendimus. Kartais gydymas gali būti skiriamas ir prieš operaciją, todėl jūs turite rodyti iniciatyvą ir pateikti medikams klausimų apie visas įmanomas gydymo galimybes.

Labai svarbu pasirinkti tinkamą chirurgą, kuris atliks operaciją. Taigi rekomenduojama šį sprendimą aptarti su savo gydytoju, kreiptis į vietinius krūties vėžio aktyvistus ar pacientų organizacijas ir pasiteirauti jų patarimo prieš apsisprendžiant.

 

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. balandžio 18 d., Ketvirtadienis