0

Nebrangūs visose vaistinėse įgyjami vitaminai gali efektyviau pratęsti vėžiu sergantiems žmonėms gyvenimą, negu dešimtis tūkstančių svarų kainuojantys vaistai, teigia sveikatos apsaugos specialistai, rašo delfi.lt

Kaip rašoma independent.co.uk, profesorius, onkologas Angusas Dalgeishas iš Londono St. George ligoninės tikrina, ar pacientams netrūksta vitamino D, o jei trūksta – išrašo. 

Profesorius vadovauja ligoninėje esančiai melanomos (sunkiausio odos vėžio forma) ligonių klinikai. Joje atlikti tyrimai parodė, kad daugumai ligonių trūko vitamino D. 

„Jei skirsime vitamino D tiems ligoniams, kuriems jo trūksta, jų gydymo rezultatai gali būti geresni. Nė kiek nenustebčiau, jei ankstyvo atkritimo atvejais vitaminas D pasirodytų veiksmingesnis, nei 10 tūkst. svarų per metus kainuojantys vaistai. Dešimt metų tyrinėju interferoną (veiklioji medžiaga), už kurį Nacionalinė sveikatos apsaugos tarnyba skiria kiekvienam pacientui kasmet po 10 tūkst. svarų ir kurio poveikis menkas. Mano nuomone, vitaminas D gali būti kur kas veiksmingesnis“, – teigė onkologas. 

A. Dalgeishas taip pat tikrina ir įvairiomis vėžio formomis sergančius savo privačius pacientus ir skiria vitamino D, jei jo trūksta. 

Privačioje Londono onkologijos klinikoje jau pradėti tyrimai apie vitamino D veiksmingumą gydant nuo vėžio.

 

delfi.lt

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. liepos 19 d., Penktadienis