1

Šalies biofarmacijos bendrovė „Sicor Biotech“, TEVA grupės narė, po trejų metų pastangų Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) užregistravo Lietuvoje sukurtą ir gaminamą vaistą filgrastimą, skirtą onkologinėms ligoms gydyti, - skelbia naujienų agentūra ELTA.

Registraciją patvirtino JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA). Tai - pirmasis Lietuvos farmacijos istorijoje vietinis vaistas, registruotas JAV, o kartu ir pirmasis biofarmacinis filgrastimo preparatas, per pastaruosius 10 metų registruotas šioje šalyje.

Pasak „Sicor Biotech“/TEVA generalinio direktoriaus dr. Janio Meikšano, Europos Sąjunga, JAV ir Japonija sudaro 90 proc. viso pasaulio biofarmacijos rinkos, todėl kiekvienai farmacijos bendrovei, šiose šalyse gavusiai vaistų registraciją, atsiveria didelės veiklos galimybės. Filgrastimo registracija buvo pradėta dar 2009 metais.

Pasak „Sicor Biotech“ gamyklos direktoriaus Giedriaus Žundos, gauti vaisto registraciją JAV - aukštas Lietuvos biotechnologų darbo ir vaisto kokybės įvertinimas bei globalios reikšmės įvykis visai TEVA korporacijai. „Registracijos procesas buvo ilgas ir sudėtingas, trukęs trejus metus ir pareikalavęs daugelio korporacijos padalinių indėlio. Tai rodo, kaip atidžiai yra vertinamas kiekvienas naujas medicininis preparatas šioje valstybėje. Kartu tai ir įvertinimas, kad mūsų bendrovėje dirba aukštos kvalifikacijos specialistai, kuriantys ir gaminantys biofarmacinius produktus, atitinkančius pasaulinius standartus", - pažymėjo G. Žunda.

Lietuvoje gaminamu filgrastimu JAV rinkoje bus pradėta prekiauti 2013 m. antroje pusėje. Filgrastimas skiriamas onkologiniams ligoniams po chemoterapijos ar šio gydymo metu, siekiant atstatyti baltuosius kraujo kūnelius (neutrofilus) ir taip apsaugoti pacientą nuo galimų infekcinių komplikacijų.

Vaisto vartojimas gydymą daro efektyvesnį, nes pertraukos tarp chemoterapijos kursų gali būti trumpesnės.


delfi.lt

 

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#1 Nijole 2012-10-21
Ar Lietuvoje jau yra sis vaistas? Ar juo galima gydyti umine leukemija? Mano dukra serga ir jai jau taikyti du chemoterapijos seansai. Ir po kiekvieno 2 savaites laikosi auksta tenmperatura. Prasau, jei galite, suteikite informacija.
Quote
2024 m. gegužės 25 d., Šeštadienis