0

Mokslininkai tvirtina išradę metodą, kuris iš žmogaus iškvėpto oro leidžia nustatyti, ar jis neserga žarnyno vėžiu, skelbia „BBC News“. Šis testas, kurio metu iškvėptame ore ieškoma cheminių medžiagų, susijusių su auglio veikla, padėjo nustatyti tiesiosios žarnos vėžį daugumai juo sergančių pacientų. „The British Journal of Surgery“ nurodo, kad jo tikslumas siekia 76 proc.

Mokslininkai tobulina ir kitus metodus, kurie iš iškvėpto oro leistų diagnozuoti virtinę kitų ligų, įskaitant kelis kitus vėžio tipus, tuberkoliuzę ir diabetą. 

Iškvėpto oro tyrimų techonolgija paremta idėja, kad vėžys išskiria tam tikras garuojančias organines medžiagas, kurios pas sveikus žmones nesigamina. 

Jos gali būti aptiktos žmogaus iškvepiamam ore. Pirminiai tyrimai taip pat rodo, kad jas gali užuosti specialiai ištreniruoti šunys, nors naujausio tyrimo metu buvo išbandomas elektroninis prietaisas, analizuojantis iškvepiamas dujas. 

Pietų Italijos Bario ligoninės medikų komanda 37 žarnyno vėžiu sergančių pacientų iškvepiamą orą lygino su 41 sveiko žmogaus oru.

Pirminiai testai vėžį identifikavo 85 proc. tikslumu. Vėliau atlikus papildomus testus, bendras tikslumas smuktelėjo iki 76 proc.. Nepaisant to, mokslininkus nudžiugino šio metodo galimybės. 

Tai paremia idėją, kad iškvepiamo oro testai gali būti naudojami kaip diagnostinė priemonė, sakė daktaras Donato Altomare su kolegomis, pridurdamas, jog dabar reikia didesnio masto šio metodo tyrimų, kuriuose dalyvautų didesnis skaičius pacientų. Dėl šios priežasties artimiausiu metu iškvepiamo oro testai dar nebus plačiai naudojami.

 

delfi.lt

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. balandžio 23 d., Antradienis