0

Neseniai prestižiniame žurnale „Lancet Oncology“ paskelbti III fazės tyrimo rezultatai keičia pažengusios ir atsparios įprastiniam gydymui mielominės ligos gydymo principus.

Kombinuoto gydymo pranašumas Studija vykdyta Europoje, JAV, Rusijoje, Australijoje ir Kanadoje. Į tyrimą įtraukti ligoniai, kurių liga buvo atspari įprastam gydymui ir kurie jau buvo gavę mažiausiai dviejų eilių gydymą bortezomibu ir lenalidomidu. Tiriamieji suskirstyti į dvi grupes ir jiems skirtas gydymas pomalidomidu kombinuojant su deksametazonu arba vien aukštomis deksametazono dozėmis.

Gydymas tęstas iki ligos progresavimo arba sunkių nepageidaujamų poveikių atsiradimo. Pagrindinis vertinimo parametras buvo laikas iki ligos progresavimo. Po vidutiniškai 10 mėnesių stebėjimo laikas iki ligos progresavimo kombinuoto gydymo grupėje buvo 4 mėnesiai, o palyginamojoje grupėje 1,9 mėn.

„Tyrimo rezultatai tikrai daug žadantys ir manau, kad labai netolimoje ateityje vienas iš naujos kartos imunomoduliatorių pomalidomidas papildys atsinaujinusios ir atsparios gydymui mielominės ligos gydymo arsenalą Lietuvoje“, – tikisi gydytoja hematologė Ligita Malciūtė.

Kaip gydoma šiuo metu Ji „Vakarų Lietuvos medicinai“ papasakojo, jog mielominė liga yra gydoma chemoterapija arba chemoterapijos ir biologinės terapijos kombinacija. Dažniausiai gydymui yra pasirenkama gydymo schema su vienu iš vadinamųjų „naujų“ preparatų – imunomoduliatorium ar proteosomų inhibitorium: talidomidu, bortezomibu, lenalidomidu. Atsinaujinus ligai po pirmos eilės gydymo skiriama kombinacija su kitu nauju vaistu, kurio ligonis dar negavo.

Jeigu pacientas nereaguoja į pasirinktą vaistų kombinaciją, parenkamas kitas vaistų derinys, dažniausiai su kitu naujos kartos preparatu.

 

Šaltinis:
Lancet Oncol. 2013 Sep 03;[EPub Ahead of Print], J San Miguel, K Weisel, P Moreau, M Lacy, K Song, M Delforge, L Karlin, H Goldschmidt, A Banos, A Oriol, A Alegre, C Chen, M Cavo, L Garderet, V Ivanova, J Martinez-Lopez, A Belch, A Palumbo, S Schey, P Sonneveld, X Yu, L Sternas, C Jacques, M Zaki, M Dimopoulos.


Infomaciją marengė įveikligą.lt bičiulė www.vlmedicina.lt

 

Rašyti komentarą


Security code  

2023 m. gruodžio 9 d., Šeštadienis