0

Susirgus onkologine liga, labai bijome peršalti ar „pasigauti“ virusą. O užklupus peršalimo simptomams, stengiamės naudoti kuo mažiau medikamentų, nes ir taip jų daug naudojame.

Specialistai pataria rinktis eterinius aliejus. Jie gali palengvinti kvėpavimą ir apsaugoti namus nuo nereikalingų bakterijų, be to dauguma jų gerina nuotaiką ir padeda atsipalaiduoti.

Pasak fitoterapuetų, peršalus naudinga pabūti natūraliu eteriniu aliejumi iškvėpintame kambaryje. O kaip sukurti švarią aplinką?


Aromaterapija nėra skirta tik ligų gydymui. Ji mus realiai apsaugo nuo aplinkos teršalų, bakterijų ir virusų.

Tai priemonė, kuri, užuot laukus kada kūnas ims rodyti ligos požymius, mums leidžia apsaugoti save bei savo artimuosius ir susikurti atsparumą ligoms. Neklydo viduramžių ir renesanso alchemikai tvirtindami, kad gamtoje yra viskas, ko reikia žmogaus pilnaverčiam gyvenimui. Vienas iš tokių šaltinių – gausi aromatinių augalų grupė, iš kurių nuo žmonijos istorijos pradžios įvairiausiais būdais išgaunamos aromatinės substancijos.

Žinome, kad viešose vietose, stotyse, oro uostuose, viešbučiuose, restoranuose, mūsų pamėgtose kavinėse ir netgi poliklinikose bei ligoninėse, kur nuolat lankosi įvairūs žmonės visuomet yra daugiau mikroorganizmų ir ne visiems jiems mes turime imunitetą. Čia taip pat yra daugiau lakių cheminių elementų – tiek dezinfekcinių priemonių, tiek cigarečių dūmų. Todėl susiruošę į kelionę nepamirškime buteliuko su levandos ar bergamotės eteriniu aliejumi. Eteriniai aliejai (EA) pasižymi plačiu veikimo spektru ir jūs ypatingai neapsiriksite, jei norėdami švarios aplinkos į aromatinę lempą ar tiesiog ant vatos ar servetėlės užlašinsite keletą savo mėgiamų kvapų ir kur nors padėsite, tačiau pagal klinikinius tyrimus geriausiai valo aplinką bei naikina blogus kvapus.

Citrinžolės EA taip pat padeda atsikratyti nepageidaujamų svečių, valo sunkią atmosferą, kurios priežastimi tapo nemalonūs žmonės, panaikina blogą aplinkos ir daiktų kvapą).

Mirtenės (arbatmedžio) EA nuo arbatmedžio aliejaus lengvai žūsta Auksinis stafilokokas ir kai kurios gram-neigiamos bakterijos. Nepaprastai geras jo antimikrobinis ir priešgrybelinis poveikis.

Citrinos EA taip pat pagerina supratimą tarp tėvų ir vaikų, tarp sutuoktinių ir giminaičių. Sukuria jaukumo, patogumo, šilumos ir lengvumo energiją namuose.

Eukaliptų EA eukaliptų yra apie 200 rūšių iš daugumos kurių distiliuojamas EA. Be mums labiausiai žinomo rutulinio eukalipto, dar plačiai naudojami spindulinis, citrinakvapis, smito eukaliptai, kurie gerai tinka vaikams, yra malonesnio, “minkštesnio” kvapo.

Cinamono EA turi nepaprastai stiprių antibakterinių, antivirusinių, priešgrybelinių savybių. Ypač gerai naikina virtuvės kvapus.

Čiobrelio EA labai stiprus antivirusinis poveikis. Puiki profilaktinė priemonė rudens ir pavasario gripo epidemijų metu.

Gvazdikėlių EA stipriausias natūralus antiseptikas – 1 proc. tirpalo antiseptinis poveikis 4 kartus stipresnis už fenolio 1proc. tirpalą.

Gvazdikėlių, apelsino ir cinamono et aliejų mišinys ne tik puikiai kvepia, bet l gera profilaktinė priemonė, ypač žiemą.

Bergamotės EA palengvina santykius ir tarpusavio supratimą tarp įsimylėjėlių, padeda išvengti dirbtinių konfliktų.

Greipfruto EA labai “saulėtas” aliejus, puikus antidepresantas, neturintis migdančio poveikio ir aktyvinantis žmogaus mentalinę veiklą.

Levandos EA jis saugo ir nuo neprašytų svečių.

Mirtos EA padeda atsikratyti rūkymo įpročio.

Pelargonijos EA šiuolaikiniais tyrimais patvirtinta, kad pelargonijos žiedai surenka nuodingas medžiagas, radionukleidus, gerai naikina mikrobus. Jos kvapas atbaido vabzdžius.

Kadagio EA taip pat ištikus ūmiai dvasinei krizei, šokui, isterijai, išgąsčiui (gerai tinka vaikams) pakanka pora lašų kadagio et aliejaus užlašinti ant delnų, patrinti ir pauostyti.

Pušies EA taip pat stiprus antiseptikas, naudojamas gydyti kvėpavimo takų infekcijoms.

Rozmarino EA taip pat jį daugelį šimtmečių žmonės degino norėdami apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų ir oro gryninimui ligonių kambariuose. Jis buvo pagrindinė profilaktinė priemonė maro metu.

Rožės medžio EA sukuria apsauginį barjerą. Jis apsaugo nuo svetimos energetikos poveikio ir padeda išlaikyti švarią ir gerai apsaugotą individualią energetinę erdvę.) šiuos eterinius aliejus maišydami įvairiais variantais galite sukurti sau patinkantį kvapą ir visuomet turėti švarią aplinką.

PATALPŲ AROMATIZAVIMO PRINCIPAI

Eteriniais aliejais kvepianti aplinka mums patvirtina, kad mes įkvepiame švarų orą, kad jame esančios gyvybinės augalo jėgos mus saugo ir sustiprina. Kai jūs kvėpinate savo namus, butą ar savo darbo erdvę EA, jūs sukuriate olfaktorinę (kvapo) dekoraciją, tam tikrą kvapo dizainą, savo erdvei suteikiate individualumą ir unikalumą.

Daugelyje romanų, ne tik Prusto, aprašoma kaip kvapai grąžina prisiminimus. Paprasčiausias patalpų kvėpinimo būdas yra naudoti garintuvą, kurio dydis priklauso nuo patalpos dydžio. Garintuvuose naudojama 6-12 lašų grynų EA mišinio arba 10-20 ml vandeninio mišinio (priklausomai nuo patalpos dydžio).

Garintuvai gali būti elektriniai arba žvakiniai. Žvakiniai garintuvai sudaryti iš 2-jų dalių – vietos arbatinei žvakutei ir indo vandeniui su eteriniais aliejais. Indas turi būti kruopščiai išplaunamas prieš kiekvieną naudojimą. Į garintuvą pirmiausia įpilama vandens, uždegama žvakė, ir tik tada įlašinama aliejų. EA susimaišo ir palengva garuoja šylant vandeniui. Kvapai sklinda ore ir sukuria nepakartojamą gerovės pojūtį. Garinant stebėkite, kad vandens visada būtų pakankamai (kad aliejai nepradėtų svilti). Vanduo turi šilti, bet neužvirti, todėl naudokite garintuvą su storu dugnu.

Pastaba: elektrinis garintuvas pagamina nesuskaičiuojamą kiekį EA dalelių, kurios sklaidosi ore, ne tik iškvėpindamos erdvę, bet suardo tabako, virtuvės kvapus daug veiksmingiau, nei dezodorantai ir oro gaivikliai, kurie savo kvapu tik paslepia blogą kvapą tam kartui. Lašiukai su EA tokie smulkučiai, kad jie ilgai išlieka ore.

Taigi, jūs kvėpuojate kvepiančiu kambario oru ir tuo pačiu palaikote kambaryje švarų orą, kuriame nuolat suardomi mikrobai ir žalingi mikroorganizmai. Garinimo laikas priklauso nuo jūsų poreikių, tačiau tai reikalauja šiek tiek jūsų dėmesio, kad išvengtumėte per didelės EA koncentracijos ore.

GARINIMAS NUOSAVUOSE NAMUOSE

Idealu būtų turėti garintuvą su laikmačiu: viena valanda garintuvo darbo per dieną yra pakankama 5 kambarių namui. Garintuvo programa galėtų būti paskirstyta sekančiai: intervalais po 15 minučių per visą dieną visam namui; miegamajame nuo 30 iki 60 minučių prieš keliantis ir prieš gulantis; nuo 10 iki 20 minučių virtuvėje, kai gaminamas maistas. Pastaba: nenaudoti garintuvo netoli vaikų jaunesnių negu 2 metų amžiaus, nes yra rizika, jog EA gali suerzinti akytes, gleivines arba kvėpavimo takus. Mažų vaikų miegamuosiuose, žaidimų kambariuose pakanka įjungti garintuvą 10 minučių, kol nėra vaikų, kad išvalyti, išgryninti orą. Vaikams nuo 2 iki 12 metų pakanka 10 minučių pagarinti su EA kambarį prieš miegą. Trukmę galima ilginti vaikams augant. Suaugusiems pakanka 30 minučių. Garintuvo nereikia palikti įjungto visai nakčiai. Nepamirškite, kad EA turi afrodiziakinių savybių, jie aktyviną seksualumą. šiuolaikiniame gyvenime, kur vyrauja stresas ir įtampa, EA padeda tai įveikti ir suteikia seksualinio ryšio harmoniją.

 

Informaciją parengė mūsų bičiuliai „KVAPŲ NAMAI“

 

Rašyti komentarą


Security code  

2023 m. gruodžio 9 d., Šeštadienis