0


magnetinisrezonansasBrangūs tyrimai, tokie kaip kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso, šiandien atliekami daugelyje šalies gydymo įstaigų. Šie tyrimai padeda diagnozuoti kai kurias ligas ar parinkti tinkamą gydymą.

Vis dėlto kartais pacientai pernelyg piktnaudžiauja savo teisėmis, nepasitiki gydytojais ir be reikalo reikalauja jiems skirti kompiuterinės tomografijos ar magnetinio rezonanso tyrimus, – rašo lrytas.lt.

Portalas lrytas.lt pakalbino Valstybinės ligonių kasos (VLK) Sveikatos priežiūros paslaugų departamento vyriausiąją specialistę Žydrūnę Baigienę, kuri pabrėžė, kad apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) brangieji tyrimai atliekami nemokamai. 

„Šie tyrimai gali būti atliekami gydantis stacionare ar ambulatoriškai, tačiau bet kuriuo atveju sprendimą, ar reikalinga atlikti brangųjį tyrimą, priima gydantis gydytojas. Ligų ir sveikatos sutrikimų sąrašai, kuriems esant skiriami Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokami brangieji tyrimai yra pavirtinti sveikatos apsaugos ministro įsakymais. Tuo atveju, jei brangusis tyrimas atliekamas stacionare, jo išlaidos yra įskaičiuojamos į bendrą paciento gydymo ligoninėje kainą. Jei toks tyrimas atliekamas ambulatoriškai, svarbu žinoti, kad reikalingas gydytojo specialisto (ne šeimos gydytojo) siuntimas“, – atkreipė dėmesį Ž. Baigienė. 

VLK specialistės teigimu, pacientas turėdamas siuntimą gali pasirinkti įstaigą, kurioje bus atliktas tyrimas. Tačiau svarbu pasitikrinti, ar tyrimą atliekanti įstaiga turi sutartį su teritorine ligonių kasa dėl šio tyrimo išlaidų apmokėjimo. Tokią informaciją galima rasti teritorinių ligonių kasų tinklalapiuose ar paskambinus telefonu 8 700 88888. 

Taip pat svarbu žinoti, kad jei gydytojas siuntime atlikti kompiuterinės tomografijos ar magnetinio rezonanso tyrimą nurodo, kad jam reikalinga ir tyrimo vaizdų kopija, ši pacientui turi būti pateikta kartu su tyrimo aprašu nemokamai. O jeigu pacientas pats pageidauja gauti vaizdų kopijas, gydytojui to nenurodžius siuntime, tuomet už šias vaizdo priemones žmogui gali tekti susimokėti savo lėšomis.

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. gegužės 25 d., Šeštadienis