0

pola viz LTLietuvoje įvestas karantinas išbalansavo ir gydymo įstaigų veiklą, ir pacientų psichologinę būseną, tačiau ministerijai priėmus sprendimą, kad procedūrų atšaukimas onkologiniams pacientams netaikomas, onkologiniai pacientai gali tikėtis ir iš naujo kreiptis dėl gydymo atnaujinimo.

POLA prezidentas Šarūnas Narbutas džiaugiasi, kad onkologinių pacientų gydymas karantino laikotarpiu nebus stabdomas, mat jų priežiūra itin svarbi ir negali būti atidėliojama.

 

„Onkologinėmis ligomis sergantys pacientai privalo sulaukti reikiamų konsultacijų, apžiūrų bei gydymo, tačiau tik tuomet, kai gydymo įstaigos yra pajėgios užtikrinti jose besigydančių pacientų tinkamą apsaugą nuo COVID-19. Vėžys karantino metu ir toliau progresuoja, todėl dėkojame už supratingumą Sveikatos apsaugos ministerijai ir pasiektą sutarimą, kad užtikrinant saugumą, būtinos procedūros onkologiniams pacientams bus teikiamos ir karantino metu. Ekstremali situacija šalyje neturi būti kritiniu nuosprendžiu ir taip didžiulius iššūkius patiriantiems onkologiniams ligoniams“, – sako Š.Narbutas.

Gydymo įstaigų gydytojai iki kovo mėnesio pabaigos stengsis susisiekti su kiekvienu pacientu, kuriam buvo paskirtas vizitas ir paaiškins, ar reikės atvykti į gydymo įstaigą. Asmenims, su kuriais gydytojams nepavyks susisiekti, į savo gydytoją teks kreiptis patiems mobiliuoju telefonu ar el. paštu.

Kiekvienas pacientas bus apklausiamas būtinais klausimais dėl karantino, bus matuojama temperatūra. Gydymo įstaigose taip pat bus laikomasi saugumo priemonių bei užtikrinamas 1 metro atstumas.

POLA informacija

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. birželio 13 d., Ketvirtadienis