Biopsija

Biopsija - tai ląstelių ar audinių gabalėlio paėmimas. Mėginys tyrimams imamas iš to organo ar vietos, kur matomi pakitimai ir gydytojui būtina nustatyti, ar tie paikimai yra piktybiniai, ar ne. Literatūros šaltiniuose teigiama, kad biopsija yra tiksliausias tyrimas diagnozuojant daugelį ligų, ypač vėžį.
Plačiau >>


Kas yra kaulų skenavimas?

Kaulų scintigrafija arba kaulų skenavimas yra branduolinės medicinos tyrimas. Jis gali būti atliekamas, kai norima įvertinti lūžius, metastazes kauluose ar kitas būkles, kai reikia nustatyti diagnozę. Kaulų scintigrafijos metu galima nustatyti ligas ne tik dienomis, bet ir mėnesiais anksčiau negu atliekant įprastinį rentgenologinį tyrimą.
Plačiau >>


Sužinokite daugiau apie vėžio žymenis kraujyje

Vėžinių ląstelių gyvybinis ciklas nėra normalus, t.y. jos gamina medžiagas, kurių negamina sveikos ląstelės. Šių medžiagų kiekį kraujyje galima išmatuoti. Jos vadinamos vėžio žymenimis. Kuo jų kraujyje daugiau, tuo daugiau piktybinių ląstelių yra žmogaus organizme.
Plačiau >>


Sužinokite daugiau apie endoskopiją

Neretai ruošdamiesi kuriam nors iš tyrimų, pagalvojame, kad norėtumėme apie jį sužinoti kuo daugiau - ar mums skaudės, ar turės tyrimas pašalinių reiškinių ir, galų gale, norisi žinoti, kas ir ką su mumis darys. Jeigu Jūs ir Jūsų gydytojas nusprendėte daryti endoskopiją, sužinokite apie ją daugiau.
Plačiau >>


Sužinokite daugiau apie krūties vėžio diagnostiką

Moterys, kurios reguliariai tikrinasi krūtis ir nepamiršta užeiti pas gydytoją net tada, kada nejaučia jokių simptomų, sumažina riziką susirgti krūties vėžiu ir kitomis onkologinėmis ligomis. Jeigu atsitiko taip, kad užčiuopėte „neaiškų darinį" krūtyje ir nežinote, ką toliau daryti, norite sužinoti daugiau apie krūtų vėžio diagnostiką, šis straipsnis kaip tik Jums.
Plačiau >>


Kas yra mamografija?

Mamografija - tai svarbiausias krūtų ligų diagnostinis tyrimas. Jis atliekamas naudojant rentgeno spindulius. Taip išgaunamas detalus krūties vaizdas nuotraukoje. Mamografijos metodu galima aptikti krūties pakitimus - cistas, riebalines sankaupas, navikus.
Plačiau >>


Bronchoskopija

Sužinokite, kas yra bronchoskopija.
Plačiau >>