8

Jei kas paprašytų apibūdinti žodį „vėžys“, ar galėtumėte tai padaryti? Mes visi daug kartų girdėjome šį žodį, tačiau tikrai nedaugelis žinome, kokia tai liga ir kaip ji vystosi.

Kas yra vėžys?

Vėžiu vadinama sudėtingų ligų grupė, kuri sudaryta iš daugiau, kaip 100 įvairių vėžio tipų. Žodis „vėžys“ atkeliavo iš medicinos tėvo, graikų gydytojo Hipokrato laikų. Auglius jis vadino graikišku žodžiu „carcinos“. Graikiškai tai reiškė krabą arba vėžį, kuris, manoma, sukėlė Hipokratui asociacijas su šia liga. Gal Hipokratas ir sugalvojo pavadinimą „vėžys“, tačiau vėžio istorija prasidėjo kur kas anksčiau.

Kaip atsiranda vėžys?

Mūsų kūnai yra sudaryti iš ląstelių. Ląstelės dalinasi ir atlieka tokius veiksmus, kurie reikalingi mūsų organizmui.

Ląstelių perviršius sudaro vadinamą auglį, kurį ištyrus paaiškėja, ar jis piktybinis, ar ne. Gerybiniais navikais yra vadinami iš nevėžinių ląstelių sudaryti augliai. Piktybiniai navikai yra sudaryti iš vėžinių ląstelių.

Gerybiniai navikai retai kada būna pavojingi.

Kaip vėžys išplinta?

Piktybinių navikų ląstelės gali įsibrauti į kaimyninius audinius ir organus - taip plinta ši liga. Taip pat yra galimybė vėžinėms ląstelėms atitrūkti nuo naviko ir patekti į kraują - taip vėžys gali pasklisti po kitus organus. Šis procesas yra vadinamas metastaze.

Kai vėžys išplinta į kitas kūno vietas, jis yra vis tiek vadinamas tokiu pavadinimu, kur vėžys buvo aptiktas. Pavyzdžiui, jei gimdos kaklelio vėžys išplinta į plaučius, jis vis tiek yra vadinamas gimdos kaklelio vėžiu, o ne plaučių vėžiu.

Visi vėžio atvejai labai skirtingi ir vertinami įvairiai. Tai, kas gali būti veiksminga prostatos vėžiui, tikriausiai nebus veiksminga pūslės vėžiui.

Atskirų organų ar audinių vėžio diagnostika gali skirtis.

 

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#8 Romualdas 2016-08-17
ka,galiui pasakyt ,apie vezi ir apie zmogu? tai stai,viskas priklauso nuo zmogaus,kai ignuoruoja i perspejimus,o tas zmogus yra artymas. kai pradedi skaiciuot,metus,menesius ir net dienas,ir vis girdi,kad as sveka, kaip kumele. manau,isivasduojat,kas ,dejosi krutineje. ji zinojo,kad esu bioenergetikas,kaip sakoma,savam kraste,pranasu nebusi,kad is manes, po tirymu issijuoktu,to nepadare.kai ja perspejau,buvo ligos pradzia,labai mazas zirnelis,kairioje krutyje.TAD MIELIEJI,NERA NEPAGYDOMU LIGU,BUNA,TIK NEPAGYDOMI,ZMONES.
Quote
#7 audrone 2015-05-26
kiek skaiciau,kiekviena lastele gimsta,gyvena ir mirsta,tos vezi sukeliancios lasteles njemirsta,atrodo nemirtingumo formule,tik nepasisekukusi,nesuprantu,vezys gyvena eda zmogu,jo vaikai tikriausiai metastazes,o kai visai sueda zmogu mirsta ir pats
Quote
#6 Adlima 2014-11-15
Galiu pasidalinti savo isgyvenimu ir pasveikimu su moteriskomis problemomis.Patarimais. 862714605
Quote
#5 Dina 2014-11-15
Labai noriu pabendrauti su Parase,Nesvarbu.Kaip tai mergaitei padeti? Juk tu turi mama ir butinai su ja kalbek! Niekas tau ten galvoje negyvena! Tiesiog brendimas, todel ir buna ir galvos skausmai. Prasau, bendrauk su tevais, jie tikrai tave nuramins.
Quote
#4 Nesvarbu 2014-01-21
Aas esu nepilnamete man nuolat galva skauda lyg ten kas kas pypsetu.as mamainesakiau nesd bijau ar tai gali cia buti vezys?
Quote
#3 Jonas 2012-10-22
Šios ligos turėtų būti aiškinamos fizikos,o ne medicinos...juk kiekviena liga yra energetikos sutrikimas organizme.www.reiki.teisingas gyvenimas.lt
Quote
#2 Vita 2012-04-11
Klausiausiu gydytojų, kurie pasakojo apie bandymą su viejomis kačių grupėmis, kurios buvo tiriamos ištisai per kelias kartas. Grupėje A katės buvo maitinamos tinkamu, sveiku maistu, o grupėje B nesveiku maistu. Pirmoji karta, tiek vienoje, tiek kitoje grupėje gyveno sveikai ir laimingai, tik pačioje gvenimo pabaigoje, prieš mirtį grupės B katėms pasireiškė ligos. Antroji karta A grupės kačių gveno kaip ir pimoji - sveikai ir be ligų, B grupėje antros kartos katės pradėjo sirgti pagyvenusios. Trečioje kartoje, A grupės katės - aip ir anksčiau B grupėjė jau rigo jaunikliai kačiukai. o ketvirtos kartos B grupėje paprasčiausiai nebebuvo. Tad žiūrėkime ką valgome, ką geriame, a sportuojame, ar nesinerviname, nes nors ir valgote vien lašinius užsigerdami degtine ir esate sveikas kaip ridikas, tai nereiškia, kad pasekmės nepasireiks vaikams ar anūkams. Visiems linkiu sveikatos!
Quote
#1 *ZiūRkėNaSs* 2009-03-23
Baugu , labai baisu pasidaro , kai suzinai jog sia liga serga vaikai , suprantu kai serga nuo 75 metu zmones , bet ne vaikai , kurie gal net nepatyre , kas yra mokykliniai namu darbai... ;(
Quote
2024 m. liepos 19 d., Penktadienis