0

Dauguma sergančiųjų vėžiu pasakys, jog intymūs santykiai nėra pats svarbiausias dalykas gyvenime, tačiau psichologiniu požiūriu patartina nenutraukti lytinių santykių, kaip dauguma ligonių daro, vos tik išgirdę diagnozę „vėžys“.

Atvirkščiai, gyvenant normalų seksualinį gyvenimą, vėžio gydymas gali būti efektyvesnis. Tačiau apie tai turite pasitarti su Jūsų gydytoju, nes kai kuriais atvejais, lytiniai santykiai nerekomenduojami.

Kada negalima mylėtis

Daugeliu atveju lytiniai santykiai yra leistini, netgi skatinami gydytojų, tačiau yra atvejų, kada patariama susilaikyti. Žmonėms, kuriems atliekama chemoterapija, kyla grėsmė susirgti neutropenija. Kai organizme sumažėja baltųjų kraujo kūnelių, organizmas tampa mažiau atsparus infekcijoms. Bakterijų ar infekcijų patekimas į Jūsų organizmą šiuo gyvenimo tarpsniu yra nepageidaujamas, nes organizmas nepajėgus kovoti.

Makšties infekcija - viena iš labiausiai nepageidaujamų infekcijų, kurios kartais atsiranda moterims, besigydančioms chemoterapija. Infekcija gali paaštrėti, jei moteris vartoja antibiotikus ir steroidus, kurie sutrikdo normalią makšties bakterijų pusiausvyrą ir sudaro palankią terpę plisti infekcijoms. Jeigu moteris patyrė, kas yra genitalijų herpesas ar karpa, labai tikėtina, kad chemoterapijos metu šie nemalonūs dalykai gali pasikartoti. Taip pat moterys turėtų atminti, kad visada kyla grėsmė užsikrėsti ir žmogaus papilomos virusu (ŽPV). Pasirūpinkite, kad lytiniai santykiai būtų saugūs.

Kai kurios rūšies chemoterapijos moterims gali sukelti tokį šalutinį poveikį, kaip makšties sausumas. Šiuo atveju pasikonsultuokite su savo gydytoju, ką jis rekomenduotų. Dažniausiai patariama naudoti vandens pagrindu sukurtus lubrikantus.

Libido praradimas

Kai žmonės kalba apie chemoterapijos šalutinį poveikį, pirmiausia pagalvoja apie plaukų slinkimą, galvos svaigimą ir pykinimą. Nesvarbu, ar esi vyras, ar moteris, chemoterapija gali turėti ir kitą šalutinį poveikį – lytinio potraukio praradimą. Psichologai šiuo atveju pataria nesijausti kaltam ir negalvoti apie sekso kiekybę ar kokybę. Pasistenkite kalbėti apie tai su savo partneriu ir surasti Jums abiems priimtiną sprendimą. Tuo labiau, kad libido praradimas pasitaiko ir chemoterapija nesigydantiems žmonėms. Gydytojų teigimu, laikui bėgant viskas sugrįžta į savo vietas.

Erekcijos disfunkcija

Gydomiems vyrams gali pasireikšti erekcijos disfunkcija arba impotencija. Ji yra būdinga ne mažai daliai chemoterapija gydomų vyrų. Mokslininkų nuomone, kai kurie chemoterapijos metu naudojami vaistai ir emocinis stresas gali sukelti tokį šalutinį reiškinį. Gera naujiena vyrams ta, kad pasibaigus gydymui toks reiškinys, kaip erekcijos disfunkcija, visiškai išnyksta.Informacija parengta pagal:

Effects of Cancer Treatment on Male Sexuality. Treatment Topics and Resources. American Cancer Society. Accessed September 15, 2008.
http://www.cancer.org/docroot/MIT/content/MIT_7_2x_Cancer_Treatments_Effects_On_Male_Sexuality.asp?sitearea=MIT

Frequently Asked Questions. Treatment Topics and Resources. American Cancer Society. Accessed September 18, 2008.
http://www.cancer.org/docroot/MIT/content/MIT_7_2X_Frequently_Asked_Questions.asp

 

Susiję straipsniai:


10 būdų, kaip išvengti makšties infekcijos

Ką turite žinoti apie chemoterapiją?

Gydytojai pataria

Padėk sau

 

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. gegužės 25 d., Šeštadienis