0

Kadangi gaubtinės žarnos vėžys gali vystytis daug metų ir nesukelti jokių simptomų, geriausiai rezultatus atskleis tik tyrimas, kurio metu paaiškės, sergate ar ne. Žarnų vėžys yra pavojingas dar ir tuo, kad, nesukeldamas jokių simptomų, gali metastazuoti į kitus pilvo organus.

Gaubtinės žarnos vėžio simptomai: tuštinimasis plonomis, skystomis išmatomis, išmatose pastebima kraujo ar gleivių, vidurių užkietėjimas, pilvo skausmas, dujų susilaikymas, pilvo pūtimas, skrandžio rūgštingumo padidėjimas, nuovargis, staigus svorio kritimas.

Rizikos faktoriai: penkiasdešimtmečiai ir vyresni žmonės jau yra rizikos grupėje. Tačiau, be amžiaus, yra ir kitų dalykų įtakojančių šį vėžinį susirgimą: pavyzdžiui, tyrimai rodo, kad rūkymas, alkoholio vartojimas, žarnų uždegiminės ir virusinės ligos gali paskatinti šios ligos atsiradimą.

Gydymas. Chemoterapija, chirurgija ir spindulinis gydymas. Kai kuriems žmonėms taikoma imunoterapija. Labiausiai paplitęs gydymo būdas - operacija, vėliau taikoma chemoterapija ar spindulinis gydymas, jei vėžys progresavo.

Prevencija. Norint užkirti kelią gaubtinės žarnos vėžiui, reikalinga laikytis sveikos gyvensenos taisyklių – sveikai maitintis, reguliariai judėti ir ilsėtis.

 

Vėžio tipai A-Z

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. spalio 13 d., Sekmadienis