40

Prostata arba priešinė liauka – vyriškoji priedinė liauka, maždaug kaštono dydžio. Ji prie pat šlapimo pūslės apsupa šlapimkanalį ir suauga su jo sienele. Prostatos vėžiu dažniausiai serga vyrai, sulaukę 50 metų amžiaus. Prostatos vėžys ankstyvuoju ligos periodu nepasireiškia jokiais jaučiamais simptomais. Vienas skiriamųjų prostatos vėžio bruožų yra tai, kad anksti jį nustačius ir teisingai gydant gaunamas labai geras efektas - net 94 % tokių ligonių visiškai pasveiksta.

Prostata yra sudaryta iš daugelio skirtingų tipų ląstelių. Taigi, medicininis prostatos vėžio terminas yra prostatos adenokarcinoma.

Simptomai:

Padidėjusi prostata, kuri pasireiškia šiais simptomais:

  • Šlapinimasis daug dažniau nei įprasta.
  • Jums staiga atsiranda noras šlapintis nedelsiant.
  • Dažnas šlapinimasis naktimis.
  • Susilpnėjusi šlapimo srovė.

Visi šie simptomai yra tiesiogiai susiję su tuo, kad šlaplė yra spaudžiama dėl padidėjusios prostatos. Tačiau jie nėra vieninteliai simptomai. Kiti rečiau pasitaikantys simptomai:

  • Kraujas šlapime.
  • Kraujas spermoje.
  • Erekcijos sutrikimas (impotencija).
  • Kaulų skausmas (ypač apatinės stuburo, klubų ar šonkaulių).
  • Prarasta šlapimo pūslės kontrolė.

Šie simptomai yra būdingi prostatos poblemoms ir juos reikia žinoti, tačiau jiems pasireiškus, neišsigąskite. Tokie simptomai taip pat gali reikšti, kad sergate kita liga. Pavyzdžiui, kai kurie vyrai turi GPH (gerybinė prostatos hiperplazija). Segant GPH, prostatos ląstelės dauginasi greičiau, nei tai turėtų būti. Tai sukelia prostatos padidėjimą ir pacientui sunku šlapintis. GPH yra ne vėžys, tačiau gali pasireikšti tie patys simptomai kaip ir prostatos vėžio.

Priežatys ir rizikos veiksniai. Priežastys, sukeliančios prostatos vėžį, nėra žinomos, tačiau kai kurie rizikos veiksniai gali įtakoti susirgimą. Svarbus rizikos veiksnys yra paveldimumas. Jei tiriamojo pirmos eilės giminaitis sirgo šia liga, rizika jam padidėja mažiausiai du kartus, jei sirgo 2 ir daugiau giminaičių, rizika padidėja 5-11 kartų. Gausus gyvulinių riebalų vartojimas bei vitamino E, seleno trūkumas gali būti viena priežasčių prostatos vėžiui formuotis.

Tyrimai: Vyresni nei 45 metų vyrai turėtų tirtis kartą per metus. Prostatos dydis, konsistencija įvertinami per tiesiąją žarną. Jei ji padidėjusi, kieta, nelygi, apčiuopiami vienas ar keli mazgeliai, toliau tiriama echoskopu. Prostatos echoskopija gali būti atliekama per pilvo sienelę ar naudojant rektalinį daviklį per tiesiąją žarną. Esant įtarimui, kad navikas yra prostatoje, atliekama prostatos biopsija, kurios metu paimami 6-8 prostatos audinio gabalėliai ir ištiriami pro mikroskopą. Šiuo tyrimu nustatoma ne tik diagnozė, jis taip pat padeda parinkti gydymo taktiką ir prognozuoti gydymo rezultatus.

PSA tyrimas yra vienas iš komplekso prostatos tyrimų, todėl tik PSA rezultatais pasikliauja vos keletas šalių, nes tai nėra moksliniais tyrimais įrodytas prostatos vėžio nustatymo būdas. (Prostatai specifinis antigenas (PSA) yra kol kas vienintelis laboratorinis žymuo, tačiau jis specifiškas šiam organui, o ne onkologinei ligai - jo koncentracija gali padidėti ne tik dėl prostatos vėžio, bet ir esant prostatos adenomai, uždegimui, kitoms nevėžinėms ligoms).

Gydymas. Prostatos vėžys net ir IV stadijoje pasižymi geru atsaku į gydymą. Gydymo būdai parenkami pagal ligos progresavimo lygį, išplitimą ir ligonio būklę. Paprastai yra taikomi šie gydymo būdai: chirurgija ir radioterapija. Jei prostatos vėžys išplitęs, taikoma harmoninė terapija. Chemoterapija, taikoma tuo atveju jeigu radioterapija neefektyvi. Gydymas radioaktyviuoju stroncus 89 naudojamas esant daugybinėms prostatos vėžio metastazėms kauluose, kai pacientą vargina kaulų skausmai. Gydytojai gali skirti papildomų operacijų ir gydymo būdų ligos simptomams mažinti.

 

Skaitykite daugiau:

Mokslininkai: prostatos vėžį sukelia virusas

Vitaminas B6 siejamas su didesne tikimybe išgyventi sergant prostatos vėžiu

Mažiau alkoholio – mažesnė rizika susirgti prostatos vėžiu

Įveikligą.lt rekomenduoja vyrams reguliariai tikrintis sveikatą

Vitaminai padeda vystytis prostatos vėžiui?

Vėžio tipai A-Z

 

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#40 BIRUTĖ 2015-04-16
KAŽKODĖL VISI GIRIA TIK PROSTAMOLĮ. MANAU , KAD ČIA REKLAMA, RAŠYTA VIENO ŽMOGAUS .GYDYTOJAS SPECIALISTAS VISIŠKAI NERAŠĖ TO PROSTAMOLIO, O IŠRAŠĖ SPECIALIUS VAISTUS, TAČIAU IR TIE NEPADĖJO. ŽIŪRĖSIM, KAIP GYDYS TOLIAU.
Quote
#39 Pedro 2015-01-08
Prostatos negalvimus galima įveikti rytų medicinos netradicinėmis priemonėmis. Pabandykite ir greit pasijausite tikru vyru.
Quote
#38 www 2014-07-19
kam tas prostamolis ,nusipirkit moliugu alieju ir naudokit po du arbatinius saukstelius i diena
Quote
#37 Senolis 2014-05-26
Kaip gražu, kai mūsu moterėlės, dėl mūsu vyrų taip stengiasi, reklamodamos ta AUKSINĮ Prostamolį. Susidaro nuomonė, kad jos naudoja, o ne mes ir jom geriau žnoti kaip jis veikia. Tai galiu sažinigai JUM su pagarba patarti, kad tai tik REKLAMA. Per savo 70 metų gyvenimo teko apsilankyti ne pas viena UROLOGA ir nė vienas nerekomendavo nauduoti prostamolį, o tik su šypsena veide sutikdavo klausyma apė ta ,, VAISTA". Visi davė patarima nebūti reklamos auka. Man teko panauduoti ir ta prostamoli bevik metus. Galiu pasakyti jokio poveikio į geraja puse. Taip mėli vyrai, jai jums moterėlės perka, kaip jos čia rašo, nauduokit, bet rezultatų nesitikėkit. Tai jum sakau iš savo patirties. Tai visus tuos geruosius VAISTUS megindamas gerokai paauginau prostata. Dabar mėginsiu DILGĖLIŲ SĖKLAS. Skaičiau, kad taip pat gerai veikia, gal padės ir neteks ieškoti chirurgo pagalbos??? Jaigu manim nepatikėsit, prašom mėginti išreklamota PROSTAMOLĮ ir būti bandomu triušiu. Noširdus patarimas perilgai neaksperementuoti su savimi, nes tai jūsu sveikata. Prarasto laiko nesugražinsit. SĖKMĖS GYDYKITĖS, tik neapsirikit
Quote
#36 Reklamuotojams 2012-02-07
Antrą mėnesį naudoju prostamolį ir jokio pagerėjimo.
Quote
#35 bronislovas ramanauskas 2009-06-27
i lietuva pateko nauja vezio gydymo technologija vaistais 'ukrain' idomu kokia onkologunuomone irtaikymo galimybes
Quote
#34 Juozas 2009-05-28
kiek matau visi viena tik prostamoli isikande:), o vat as nusipirkau pats Peponen vaista is naturaliu moliugu seklu aliejaus, nuostabus vaistas ir pigesnis uz visu garbinama prostamoli! Peponen poveiki pajutau labai greitai.Taip kad rekomenduoju pabandyti!
Quote
#33 Rūta 2009-04-21
Tai neimkit į galvą, jei tik vartoja, tai ir gerai, vis ramiau. O koks ten skirtumas, kas perka prostamol, aš galėčiau I anytos paprašyti, kad tik vyrui geriau būtų.
Quote
#32 Rima 2009-04-17
Tai va, maniškis pats net gėdijasi prostamol nusipirkti, tai jei ne aš ir sėdėtų susirietęs iš skausmo su skaudama pilvo apačia. Visada jaum perku pati. Ai, bet ag sunku, svarbu, kad padeda.
Quote
#31 Rūta 2009-04-08
Tikrai, kad angelai. Aš pirma supratau, kad vyrui gali būti prostatos išvešėjimas. Man buvo įtartinas tas jo padažnėjas lakstymas į wc naktimis. O jis vis atsikalbinėjo, kad daug arbatos prisigėrė, daug vandens... O man vis mintis kirbėjo, kad čia jau negerai kažkas. Vyrai sunkiai nori pripažinti savo problemas. Tai vos ne vos įtikinau apsilankyti pas gydytojus. Ir, aišku, kad mano diagnozė pasitvirtino. Kai tai išgirdo ir pats nejuokais nusigando. Laimė, kad augaliniu preparatu suremontavom kraną prakiurusį, nerieikėjo nieko baisaus, pakakp Prostamol. Bet ilgai vartojo, kaol viskas grįžo į savo vietas. Dar ir dabar nuperku profilaktikai.
Quote
2024 m. liepos 19 d., Penktadienis