1

„Aš tik noriu greičiau pasveikti ir grįžti į mokyklą“, - sako Kalifornijoje gyvenanti penktokė, kuri šiandien yra jauniausia gydytojų pacientė serganti krūties vėžiu. 10-metė Hana Powel-Auslam praėjusį mėnesį sužinojo, kad jos kairėje krūtyje vystėsi karcinoma.

hanna.jpgGegužės 7 d. gydytojai jai pašalino kairiąją krūtį ir teigė, kad liga po chemoterapijos pasitraukė, tačiau ji netikėtai išplito į limfmazgius ir mergaitei skirta papildoma operacija bei chemoterapija. Gydytojai neslepia, kad tokiai mažai mergaitei reikia daug pastangų ir stiprybės, norint įveikti, nors ir kaip manoma, gerai gydymui pasiduodantį vėžį. Medikų paskaičiavimais, tik 0,1 proc. mergaičių suserga tokiu vėžio tipu. Jauniausiai mergaitei, kuri gydėsi prieš Haną, buvo 16-ka.

Mažos mergaitės neturi sirgti... 

„Ankščiau maniau, kad tokios mažos mergaitės neserga krūties vėžiu“, - sako Hanos mama Carrie Auslam. „Aš negalėjau patikėti tuo, ką sakė gydytojai... aš tik verkiau ir nieko negalėjau pasakyti savo dukrai“, - pasakoja ji. „Manau, kad nėra nieko sunkiau, kaip pasakyti savo vaikui, kad jis serga vėžiu. Jei galėčiau atsukti laiką atgal, labiau rūpinčiausi savo vaiko sveikata ir nenumočiau ranka į vaiko išsakomus simptomus. Juk manėme, kad tas guzelis yra normalus reiškinys brendimo laikotarpiu. Dabar taip ilgai nedelsčiau ir kuo skubiau kreipčiausi į gydytojus“. 

Kovo mėnesį mergaitė pasiskundė mamai, kad jai atsirado niežulys krūtinėje. Mama nedelsdama nusivedė mergaitę į jos kambarį ir kairėje krūtyje užčiuopė mazgelį. Sunerimę tėvai nuvedė mažąją Haną pas gydytojus, kurie atliko tyrimus ir nuramino tėvus sakydami, kad tokios mažos mergaitės krūties vėžiu neserga, o šis mazgelis greičiausiai brendimo rezultatas. Atlikę išsamesnius tyrimus, po poros savaičių gydytojai pranešė tėvams, kad mergaitei vis tik vėžys, kuriuo suserga subrendusios moterys. Mergaitės laukė operacija ir chemoterapija. 

Hanos išleistuvės 

hanos palaikymo komanda.jpg

senelio tatu.jpgHaną į ligoninę išlydėjo visa mergaičių futbolo komanda – papuošė jos kambarį gėlėmis, sukalbėjo maldą, padovanojo draugei rožinius akinius ir, kaip kovos simbolį, visos komandos mergaitės iki šiol ryši rožinius kaspinėlius. Futbolo varžybų metu mergaitės pasipuošia rožinėmis aprangomis, o Hanos senelis išsitatuiravo ant rankos rožinį kaspiną ir rožę. Jis sakė, kad šitaip nori išreikšti savo palaikymą.

„Aš esu viems labai dėkinga už paramą ir galiu pasakyti tik tūkstančius kartų ačiū“, - savo svetainėje http://www.ourlittlesweetpea.com rašo Hana. 

Hana: Esu vaikas ir suaugęs žmogus vienu metu 

„Hana yra tipiškas vaikas - ji yra judri, mėgsta žaisti futbolą ir važinėtis dviračiu. Nepaisant to, ji yra labai stipri. Su nerimu laukiame, kad liga greičiau pasitrauktų“ - sako Hanos mama. 

„Viduje aš vis dar jaučiuosi vaikas, tačiau ligoninėje esu suaugusi“, - sako Hana. Jos gydytojai pasakoja, kad mergaitė yra labai stipri ir narsiai kovoja su liga. 

Ana planuoja išleisti knygą apie vaikišką drąsą susirgus vėžiu, kuri bus skirta sergantiems vaikams ir jų tėvams. 

Krūties vėžio organizacijos susirūpinusios dėl vaikų ateities 

Mergaitė ABC TV kanalui sakė, kad dažnai užduoda klausimą sau ir gydytojams, kodėl ji tokia jauna serga suaugusių moterų liga. Kad liga „jaunėja“, susirūpinimą išreiškė ir Krūties vėžio asociacijos (JAV) pirmininkė ir įkūrėja dr. Marisa Weiss. Pasak jos, tai - labai retas atvejis, nes statistiškai iš 20 tūkst. sergančių vaikų tik viena mergaitė suserga šia liga. „Mes manome, kad tam įtakos turi estrogenai, teršalai, hormonai, pesticidai, kurių gausu maiste ir gėrimuose. Jie daro didelę įtaką moterų krūtinės ląstelėms“, - sako dr. M. Weiss.
 

© Įveikligą.lt
 

Skaitykite daugiau:

Plastikinė tara kelia susirūpinimą

Krūties vėžys

Žindymas mažina vėžio riziką

Sužinokite daugiau apie krūties vėžio diagnostiką

 

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#1 Johanna29Cash 2011-10-27
Have no a lot of money to buy some real estate? You not have to worry, because it's achievable to receive the personal loans to resolve all the problems. Thence take a sba loan to buy everything you want.
Quote
2024 m. liepos 19 d., Penktadienis