0

Užklupus sunkioms ligoms – ne juokas galvoje, tačiau specialistai rekomenduoja nepamiršti juoko ir jį taikyti kaip veiksmingą terapiją.

Juokas stiprina imunitetą ir mažina skausmą

Medicininiais tyrimais nustatyta, kad galvos smegenų žievėje yra tam tikrų vietų, kurių darbas yra atsakingas už žmogaus bendrą fizinę sveikatą ir žmogaus teigiamą požiūrį į gyvenimą. Tų zonų stimuliavimas leidžia išgydyti daugelį ligų. Ideali, ne medikamentinė priemonė, stimuliuojanti tų galvos smegenų zonų veiklą – juokas.

Mokslininkai nustatė, kad juokas mažina kraujospūdį, skatiną skausmą slopinančių medžiagų skyrimąsi. Maža to, juokas stimuliuoja įvairius raumenis (atsipalaiduoja apie 80 raumenų grupių) ir gerina plaučių darbą. Tyrėjai net apskaičiavo, kad jeigu per dieną juokiamasi šimtą kartų, tai prilygsta keliolikai minučių važiavimu dviračiu.

Juokas stiprina imunitetą, stabdo streso hormonų (kortizono ir adrenalino) gamybą ir didina endorfinų, mažinančių skausmą, suteikiančių žmogui euforijos pojūtį, kiekį.Pasirodo, jis stiprina širdį ir mažina kraujo spaudimą. Juokiantis pasikeičia kvėpavimo ritmas: įkvepiama giliau ir ilgiau, o iškvepiama trumpiau. Taip pagreitėja dujų apykaita, o dėl to pagerėja visų organų veikla.

Bet teigiamai veikia tik nuoširdus juokas, o ne sarkazmas. Senovės graikai manė, kad sarkastiški žmonės nėra savimi pasitikintys, juos valdo dažnos nuotaikų kaitos, yra melagiai, žiaurūs. O tokie serga širdies, skrandžio ir kepenų ligomis.


„Juoko joga“

Juokas kai kuriose terapijose naudojamas ne tik dėl geros nuotaikos. Viena iš daugelio jo funkcijų - tai žmogaus organizmo paruošimas patirti efektyvesnį kvėpavimo, fizinių ir protinių pratimų poveikį. Juokas ir gera nuotaika daro stiprų gydantį poveikį žmogui. O juoko terapija, savo kompleksinio poveikio atžvilgiu, dar yra ir greičiausia bei stipriausiai veikianti priemonė, padedanti pašalinti vidines įtampas ir atstatyti harmoningą viso žmogaus organizmo darbą. Tačiau norint pasiekti maksimalų poveikį juoko terapijos metu, juoką reikia taikyti taisyklingai ir saikingai.

Juoko terapija - tai visa programa, apimanti statinius ir dinaminius pratimus, pagrįstus jogos gimnastika ir skirtus stuburo lavinimui, įtampos pašalinimas visuose lygiuose.

Specialiai juoko terapijos metu parinkti kvėpavimo ir fiziniai pratimai leidžia patirti gilų poilsį ir atsipalaidavimą, o tai nuramina nervų sistemą ir psichiką. Juoko ir relaksacijos kaitaliojimas leidžia nuosekliai padidinti juoko apkrovas ir, su kiekvienu užsiėmimu, vis labiau nuraminti ir sustiprinti organizmą.

Juokas yra absoliučiai natūralus, o tai reiškia - nekenksmingas. Jis neturi neigiamų šalutinių reiškinių. Dingsta baimės, pergyvenimai, nerimas.

Naudinga žinoti:

  • Naujo mokslo – gelotologijos (gr. gelos - juokas) atsiradimui pagrindus padėjo tyrinėtojas, amerikiečių neurologas V.Frajus. Jis pirmasis pastebėjo, kad juokas daro įtaką organizmui.

  • Šiandien „juoko joga“ išgyvena tikrą bumą. Prancūzijoje per pastaruosius keletą metų buvo atidaryta daugiau kaip 30 juoko klubų, o Vokietijoje - daugiau kaip 40. Šiuose klubuose bet koks pageidaujantis už 3 eurus gali sudalyvauti juoko terapijos seanse. Tvirtinama, kad vienas seansas suteikia žvalumo visai savaitei. Iš viso Europoje ir Amerikoje tokių klubų yra daugiau kaip 800.

  • Jau yra ir pasaulinė juoko sostinė, tai – Štutgartas, kur jau keletą pavasarių iš eilės vyksta pasaulinis gydomojo juoko Kongresas.


Parengta pagal Sveikatos sodas, helo.human.lv, sveikas.lt informaciją.

 

Skaitykite daugiau:

Terapijos

Padėk sau

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. gegužės 25 d., Šeštadienis