0

Aplink mus sklando daug mitų ir gandų apie tai, kas sukelia vėžį. Tiesa, dauguma jų, kaip teigia ekspertai, nenusileidžia fantastinės literatūros kūrinių autorių mintims. Išrinkome 10 populiariausių gandų.

1. Plaukų dažai sukelia vėžį

Pastaraisiais metais pasirodė daug informacijos žiniasklaidoje, kad plaukų dažai sukelia vėžį. Taip pat buvo pasirodžiusios žinios, kad plaukų dažai gali sukelti ir šlapimo pūslės bei krūties vėžį, tačiau iki šiol nėra jokių įrodymų. Gegužės 25 dieną „Journal of American Medical Associacion“ paneigė tokią informaciją ir paskelbė, kad plaukų dažai nedidina rizikos susirgti vėžiu.

2. Mobilieji telefonai sukelia vėžį

Kol kas niekas viešai nepaskelbė, kad naudodamiesi telefonu, padidiname riziką susirgti vėžiu. Pirešingai, spaudoje nuolat pasirodo šį nuogąstavimą paneigiantys argumentai.

3. Jei Tavo mama ir tėvas sirgo vėžiu, sirgsi ir TU

Dalis tiesos yra ir tai patvirtina dauguma medicininių šaltinių ir gydytojų. Egzistuoja kai kurių vėžinių susirgimų genetinis paveldimumas, tačiau nėra įrodymų, kad sirgusiųjų vaikai 100 proc. susirgs vėžiu. Krūties, kiaušidžių ir tiesiosios žarnos vėžys paveldimi genetiškai, tačiau jei vaikas šio vėžio geno nepaveldėjo, tikimybė susirgti sumažėja.

4. Plaukų slinkimas

Vėžys nesukelia plaukų slinkimo. Tiesa, plaukų slinkimas gali būti chemoterapijos ir radioterapijos šalutinis poveikis. Tačiau, ne kiekvienas, gydomas šiais būdais netenka plaukų.

5. Krūties vėžiu serga tik moterys

Tai didžiausias mitas vyrams. VYRAI TAIP PAT SERGA KRŪTIES VĖŽIU! Vyrų krūties vėžio atvejų yra mažiau, nei moterų. Pernai JAV krūties vėžys buvo diagnozuotas 1500 vyrų.

6. Jau yra vaistų, kurie gali išgydyti vėžį, tačiau farmacijos kompanijos tai slepia

Tai vienas iš mitų, nes yra nemažai pavyzdžių, rodančių, kad kaip stambių farmacinių kompanijų savininkų šeimos nariai taip pat sirgo vėžiu. Tačiau, kai kurių įmonių produkcija yra tikrai efektyvi gydant kai kuriuos vėžinius susirgimus.

7. Vėžys yra mirtina liga

Kaip sakoma, niekada nežinai, kokią nemalonią staigmeną gali pateikti likimas. Ankstyvas vėžio nustatymas gelbsti gyvybes, todėl prevenciškai siūloma sveikatą tikrintis reguliariai.

8. Antiperspirantai ir dezodorantai sukelia vėžį

Tai dažna moterų pokalbių tema, kurios argumentus paneigia JAV mokslininkai, kurie atlikę tyrimus nustatė, kad šios priemonės nesukelia vėžio.

9. Vėžys užkrečiama liga

Nėra nei vieno vėžio tipo, kuris būtų užkrečiamas. Tačiau yra žinomi du užkrečiami virusai - Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) ir hepatitas C, kurie gali sukelti vėžį. ŽPV yra žinomas veiksnys, sukeliantis gimdos kaklelio vėžį. Šiuo metu atliekami tyrimai, dėl šio viruso galimybių sukelti kitų tipų vėžius. Hepatitas C sukelia kepenų vėžį. Abu virusai gali būti perduodami nesaugių lytinių santykių metu, per kraują. Tiesa, visai neseniai imta kalbėti apie donorų, sirgusių vėžiu, "vaidmenį" ligonių sveikatai. Pastariesiems kuriems buvo transplantuoti organai - tokiu keliu galbūt ir pateko vėžinės ląstelės.

10. Tik teigiamas mąstymas padės išgyti

Išlaikyti teigiamus jausmus ir vidinę pusiausvyrą gydymo metu yra labai svarbu. Būdami optimistais padėsime pagerinti gyvenimo kokybę. Šiuo metu atliekami tyrimai, kurie susiję su imuniteto stiprinimu, stimuliuojant teigiamus jausmus. Tačiau daugeliu atvejų kovai su vėžiu reikalingas profesionalus medicininis gydymas.

 

Įveikligą.lt informacija

 

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. gegužės 25 d., Šeštadienis