Inkstų ląstelių karcinoma yra labiausiai paplitusi inkstų vėžio rūšis. 90% inkstų vėžio atvejų - inkstų ląstelių karcinoma. Manoma, kad piktybinės ląstelės sukeliančios šią ligą, kyla iš inkstų kanalėlių.

Dar nėra tiksliai įvardintos priežastys, kodėl susergama šio tipo vėžiu. Tačiau mokslininkai nustatė keletą žinomų rizikos veiksnių:

Simptomai. Deja, inkstų ląstelių karcinomos simptomai paprastai neatsiranda tol, kol liga neprogresavo. Tiesą sakant, liga dažniausiai aptinkama "netyčia", kai daromi tyrimai. Tačiau yra keletas simptomų, kurie gali įspėti apie inkstų karcinomos buvimą:

Tyrimai. Diagnozuojant inkstų vėžį galėtų būti daromas ultragarso turimas, kompiuterinė tomografija, magnetinio rezonanso tyrimas, ar intraveninė pyelograma. Visi šie metodai gali būti naudojami siekiant padėti diagnozuoti inkstų vėžį. Įtarus naviką, jums bus atliekama instų biopsija, kuri patvirtins arba ne, kad navikas jūsų organizme yra piktybinis. Jei vėžys surandamas, bus atlikta daugiau tyrimų, siekiant nustatyti, ar vėžys išplitęs į netoli esančius audinius ar organus.

Gydymas. Beveik visiems, sergantiems inkstų vėžiu bus atliktos tam tikros operacijos. Žmonės su ankstyvos stadijos inkstų vėžiu gali tikėtis sėkmingos operacijos, tačiau tiems, kurių navikas vėlesniame etape, operacija gali būti ir netaikoma. Chemoterapija ir spindulinis gydymas gali būti naudojamas, gydant inkstų vėžį, bet dažnai šie gydymo metodai neveiksmingi. Kai kurie navikai tiesiog nereguoja į šiuos gydymo būdus, taip kaip kiti navikai. Spindulinis gydymas dažniausiai naudojamas, siekiant sumažinti diskomforto, kurį sukelia vėžys, plitimui.

Imunoterapija, arba biologinė terapija yra alternatyva gydant daugelio tipų inkstų vėžį. Imunoterapijos metu naudojami vaistai stimuliuoja imuninę sistemą ir padeda organizmui kovoti su vėžiu.

Prevencija:

 

Vėžio tipai A-Z