Inkstai yra itin svarbūs mūsų šlapimo sistemai. Mes turime du inkstus, ir jie yra įsikūrę abipus stuburo nugaros apačioje. Kaip ir kiti organai, inkstai, yra neapsaugoti nuo infekcijų ir ligų, taip pat ir vėžio. Yra įvairių vėžio tipų, kurie gali atsirasti inkstuose. Inkstų ląstelių karcinoma yra bene labiausiai paplitusi inkstų vėžio forma. Manoma, kad 9 iš 10 inkstų vėžio atvejų yra inkstų ląstelių karcinomos. Kiti tipai, nors daug retesni:

Priežastys ir rizikos veiksniai. Mes negalime tiksliai nustatyti, kas tiksliai sukelia inkstų vėžį, bet mokslininkai yra nustatę kelis rizikos veiksnius, lemiančius ligos atsiradimą ir progresavimą.

Simptomai. Deja, inkstų vėžio simptomai paprastai neatsiranda tol, kol liga neprogresavo. Tiesą sakant, inkstų vėžys yra dažniausiai aptinkamas "netyčia", kai atliekami tyrimai kitoms ligoms nustatyti. Tačiau galimi simptomai, kurie turėtų priversti jus atkreipti dėmesį:

Tyrimai. Diagnozuojant inkstų vėžį galėtų būti daromas ultragarso tyrimas, kompiuterinė tomografija, magnetinio rezonanso tyrimas, ar intraveninė pyelograma. Visi šie metodai gali būti naudojami siekiant padėti diagnozuoti inkstų vėžį. Įtarus naviką, jums bus atliekama instų biopsija, kuri patvirtins arba ne, kad navikas jūsų organizme yra piktybinis. Jei vėžys surandamas, bus atlikta daugiau tyrimų, siekiant nustatyti, ar vėžys išplitęs į netoli esančius audinius ar organus.

Gydymas. Beveik visiems, sergantiems inkstų vėžiu bus atliktos tam tikros operacijos. Žmonės su ankstyvos stadijos inkstų vėžiu gali tikėtis sėkmingos operacijos, tačiau tiems, kurių navikas vėlesniame etape, operacija gali būti ir netaikoma. Chemoterapija ir spindulinis gydymas gali būti naudojamas, gydant inkstų vėžį, bet dažnai šie gydymo metodai neveiksmingi. Kai kurie navikai tiesiog nereguoja į šiuos gydymo būdus, taip kaip kiti navikai. Spindulinis gydymas dažniausiai naudojamas, siekiant sumažinti diskomforto, kurį sukelia vėžys, plitimui.

Imunoterapija, arba biologinė terapija yra alternatyva gydant daugelio tipų inkstų vėžį. Imunoterapijos metu naudojami vaistai stimuliuoja imuninę sistemą ir padeda organizmui kovoti su vėžiu.

Prevencija:

 

American Cancer Society. „What is Kidney Cancer“ Detailed Guide: Kidney cancer.

 

Vėžio tipai A-Z