Analinė anga arba išangė - tai tiesiosios žarnos galinė dalis, kurioje yra išorinis ir vidinis išangės raukai, sulaikantys tam tikrą laiką išmatas. Kaip ir kitos kūno dalys, išangė yra jautri infekcijoms ir ligoms, tokioms, kaip vėžys. Analinio vėžio simptomai nėra unikalūs, jie daugiau panašūs į hemorojaus simptomus.

Simptomai. Nors analinį vėžį diagnozuoti gana paprasta, tačiau dėl pacientų uždelsimo, jis sukelia nemažai problemų. Todėl pajutę šiuos simptomus, pasikonsultuokite su gydytu:


Šie simptomai tinka ne tik vėžiniam susirgimui, tačiau, ar sergate vėžiu, ar ne, gali patvirtinti tik gydytojas.

Neretai pacientai vengia konsultacijų tokiomis intymiomis temomis, tačiau anksti aptiktas analinis vėžys gydomas lengviau.


Rizika.
Šia vėžio forma susirgti didelę riziką kelia infekcijos, rūkymas ir Žmogaus papilomos virusas (ŽPV). Taip pat rizikos grupei priklauso analinio sekso mėgėjai, turintys daug sekso partnerių, yra vyresni nei 50 metų, ar tie žmonės, kurie dažnai susiduria su išangės skausmu, vidurių užkietėjimu ir įplyšimais.

Analinis vėžys aptinkamas gydytojui apžiūrėjus pacientą anoskopu arba atlikus išangės Pap tepinėlio testą. Jei vėžys įtariamas daroma biopsija. Vėliau tiriama, kokioje stadijoje yra vėžys.


Gydymas.
Skiriamas spindulinis gydymas, chemoterapija arba operacija. Kalbant apie spindulinį gydymą reikėtų paminėti, kad šio gydymo metu stabdomas vėžinių ląstelių dauginimasis, nors nukenčia ir netoliese esančios sveikos ląstelės, tačiau, skirtingai nei vėžinės, jos atsigauna.

 

Parengta pagal American Cancer Society informaciją

 

Vėžio tipai A-Z

Su AIDS susijusios vėžio formos