Virškinimo trakto vėžio sąvoka, apima grupę vėžinių susirgimų, kurie paveikia virškinimo sistemą:

 
Priežastys ir rizikos veiksniai: Kol kas nežinoma, kas sukelia daugelio tipų skrandžio ir žarnyno vėžius, tačiau yra žinomi tam tikri rizikos veiksniai:

 
Simptomai. Simptomai pasireiškia skirtingai ir priklausomai nuo to, kurios rūšies vėžys vystosi, tačiau yra keletas galimų bendrų simptomų:

Tyrimai. Kaip diagnozuojamas virškinimo trakto vėžys, priklauso nuo to, kokios rūšies vėžys yra įtariamas. Laboratoriniai tyrimai, vaizdo gavimo, biopsijos, endoskopija yra visų virškinamojo trakto vėžio rūšių diagnozavimo metodai.

Gydymas. Kai vėžys yra patvirtinamas, sudaromas gydymo planas, kuris priklauso nuo ligos išplitimo ir kitų bendrųjų veiksnių. Dažniausiai taikoma chirurgija, chemoterapija ir radioterapija.

Apsauga ir prevencija. Kiekvieno tipo vėžys turi savo rizikos faktorių, o kad galėtume jų išvengti, sumažinti tikimybę susirgti vėžiu, turime prisiminti kelias bendras prevencines taisykles:

- Kadangi mes žinome, kad tabakas yra susijęs su kai kurių tipų vėžiu, taigi mesti rūkyti yra viena geriausių priemonių užkirsti kelią vėžiui. Nusprendę nerūkyti, jūs smarkiai sumažinsite riziką susirgti daugeliu kitų rūšių vėžiu ir kitomis ligomis.

- Suaugusiems, kuriems yra vidutinė rizika susirgti gaubtinės ar tiesiosios žarnos vėžiu, rekomenduojama pradėti profilaktiškai tikrintis.

- Valgykite gerai subalansuotą maistą.

 

Vėžio tipai A-Z