4

Vienas sudėtingiausių uždavinių tėvų gyvenime – pranešti vaikui apie jo ligą.

Tyrimai parodė, kad nežiūrint į tai, kad tėvai ir medikai stengiasi apsaugoti vaikus nuo skaudžios tiesos, visgi daugelis vaikų suvokia, kad sunkiai serga. Kartais vaikas blogai jaučiasi, jį dažnai apžiūri gydytojai, todėl tenka patirti išties nemalonias procedūras ir apžiūras. Artimųjų susirūpinimas taip pat nelieka nepastebėtas. Ir jeigu niekas su vaiku nekalbės apie jo ligą, vaikas gali atsakymų ieškoti pasitelkdamas vaizduotę ar įgydamas nepagrįstų baimių. Vaikas gali padaryti išvadą, kad liga – tai bausmė už kokius nors poelgius, todėl jis jaudinsis ir kaltins save. Šiais laikais jau ir medikai sutinka, kad tiesos sakymas apsaugos vaiką nuo kaltės jausmo ir paspartins sveikimo procesą.

Tačiau kyla daugybė klausimų: „Kas turėtų pasakyti vaikui tiesą apie ligą?“, „Kada geriausia tai padaryti?“, „Ką būtent reikia pasakyti?“.


Toliau skaitykite:

Kas turėtų kalbėtis su vaiku?

Kada pasakyti?

Ką reikia sakyti?

Bendravimas su vaiku

Klausimai, kuriuos gali užduoti jūsų vaikas

Palaikykite savo vaiką

 

Informaciją parengė psichologė Laura Bratikaitė

Parengta pagal "Talking With Your Child About Cancer" (JAV Nacionalinis sveikatos institutas)

 

Psichologija

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#4 Jonas Gimbutis 2012-08-23
Pagalvokite,Rasele....ar Jūs teisingai gyvenate,o gal čia karminiai dalykai...
Quote
#3 rasa 2011-06-06
mums ir dabar labai sunku vaikui 5 menesiu diagnozuoja limfoze negaliu suvokti ..pritruksta visko neisivaizduoju kodel taip yra kodel mazi vaikai serga...nesuprantu...
Quote
#2 GUSTE 2011-01-16
Svarbiausia nepasiduoti, nenuleisti ranku ir atminti - kas musu nenugali, tas mus padaro stipresniais. Zinoti, kad sis gyvenimo isbandymas tik sustiprins visa Jusu seima. pirmiausia dukrele, Jus ir zmona. Stiprybes, atminkite - aplink daug serganciu, daug pasveikusiu ir sveikstanciu! Pavasario Jusu sirdims
Quote
#1 Rimas 2010-07-15
Mums su žmona dabar tenka patirti sunkų laiką... Kai tavo 5 m. vaikui diagnozuoja ūmią leukozę, pritrūksta ne tik žodžių, bet ir minčių... Mum labai padeda psichologo patarimai. Ačiū, kad spausdinat.
Quote
2024 m. liepos 19 d., Penktadienis