0

jauni žmones serga veziu.jpgDidžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas parodė, kad gydytojai dažnai nekreipia dėmesio į vėžio požymius, jei į juos kreipiasi paaugliai, todėl šiems dažnai diagnozuojama vėlyva ligos stadija, informuoja telegraph.co.uk.

Pakalbinus 24 jaunus, nuo vėžio kenčiančius žmones, paaiškėjo, kad gydytojai rimtai nevertina jų nusiskundimų. 

Pavyzdžiui, Jay W. (dabar jam 17 m.) prieš trejus metus ėmė skųstis galvos skausmais ir suprastėjusia atmintimi. Jis nuolat ką nors pamiršdavo, o mama jį už tai bausdavo. Paauglys penkis kartus kreipėsi į bendrosios praktikos gydytoją, bet jam atsakydavo, kad keturiolikmetį anksti siųsti pas neurologą ar į Nacionalinę sveikatos apsaugos tarnybą. 

Galiausiai jis pateko pas pediatrą, kuriam nurodžius buvo atlikta rentgenograma, po kurios paaugliui skubiai išoperuotas didelis smegenų auglys. Tolimesnio gydymo metu jam suprastėjo klausa, nukrito svoris ir nuslinko plaukai. 

Jay pasakoja, kad į jo nusiskundimus nekreipė dėmesio, o jį laikė sunkiu paaugliu. 

Londono universitetinėje ligoninėje atlikto tyrimo duomenys buvo pristatyti Europos vėžio organizacijos konferencijoje Berlyne. 

Paaiškėjo, kad tarp pirmų paauglių nusiskundimų ir diagnozių praeidavo nuo dviejų mėnesių iki 11 metų. Gydytojai sakydavo, kad nuovargis kamuoja dėl menstruacijų, kelyje susikaupusių skysčių, antsvorio arba menko fizinio krūvio. 

Tyrėjai apklausė žmones nuo 16 iki 24 m., vėžys jiems buvo diagnozuotas prieš du ar prieš keturis mėnesius. 

Viena mergina tris mėnesius kentė galvos skausmus, kol gydytojai rado auglį, kita 22 m. moteris devynerius ar dešimt metų kentė simptomus, be to, jos giminėje buvo susirgimų storosios žarnos vėžiu. Deja, ji jau mirusi. Dar vienai moteriai kiaušidžių vėžys buvo nustatytas po dešimt mėnesių trukusių nusiskundimų. 

Jauni žmonės retai serga vėžiu, todėl šią ligą sunku diagnozuoti. Visgi gydytojams derėtų nenumoti ranka į nusiskundimus ir pasikartojančius simptomus. 

Tyrimą finansavo labdaringa prieš jaunų žmonių vėžio prevencijos organizacija. 

Didžiojoje Britanijoje kasmet diagnozuojamas vėžys jauniems žmonėms nuo 13 iki 24 metų.

 

delfi.lt

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. birželio 13 d., Ketvirtadienis