0

Įveikligą.lt redakcija kartu su sporto žurnalistų klubu „Press‘as“ tęsia gražią tradiciją ir mokslų metų pradžioje kartu su garsiais Lietuvos sportininkais lanko vėžiu sergančius vaikus.

alekna2.jpgVilniaus onkohematologijos centre vaikus ir jų tėvus aplankė tituluočiausias Lietuvos sportininkas – disko metikas Virgilijus Alekna. Kartu su „Mamų unija“ organizuotame renginyje dukart olimpinis čempionas kartu su vaikais į dangų paleido šimtą balionų su vaikų svajonėmis ir jiems parodė visus tris iškovotus olimpinius medalius – 2000 m. Sidnėjaus ir 2004 m. Atėnų olimpiadų aukso medalius ir 2008 m. Pekino olimpiados bronzą.

„Visi medaliai skirti vaikams. Kai vykau į Sidnėjų, vyriausiam sūnui Martynui buvo vos savaitė, todėl iškovotą auksą skyriau jam. Prieš Atėnų olimpiadą gimė antras sūnus Mykolas – jam irgi reikėjo medalio. Pekine iškovotas bronzos medalis atiteko mūsų šeimos pagrandukei – dukrai Gabrielei“, - pasakojo V. Alekna.

Paskatintas, kad jo šeimai reikia dar vieno vaiko, o Lietuvai dar vieno olimpinio medalio, surimtėjęs V. Alekna atsakė, kad būnant 41-ienų metų, patekti tarp olimpiados prizininkų būtų pernelyg sunku, nes kita olimpiada Rio de Žaneire vyks tik po trejų metų. Tačiau legendinis sportininkas pasidžiaugė, kad šiais metais tapo pasaulio lengvosios atletikos čempionatų rekordininku – planetos pirmenybėse dalyvavo jau dešimtą kartą. Per juos iškovojo du aukso ir du sidabro medalius.

alekna1.jpg„Brangiausias per visą karjerą iškovotas medalis – Sidnėjuje laimėtas olimpinis aukso medalis. Tiesa, jis šiandien sveria gramu ar dviem mažiau, negu tada, kai apdovanojimų ceremonijoje buvo užkabintas ant kaklo. Lėktuvui nusileidus Vilniaus oro uoste, medalis išsprūdo ir nukrito ant žemės ir nuo medalio atskilo aukso gabaliukas. Bet džiaugiuosi, nes jis paženklintas Lietuvos žeme“, - nestokodamas patriotiškumo pasakojo V. Alekna.

Olimpinis, pasaulio ir Europos čempionas sulaukė ir linksmų bei nuotaikingų klausimų: „Kiek cepelinų galite suvalgyti per vieną kartą?“.

„Jaunystėje suvalgydavau iškart dešimt cepelinų, dabar tiek nepajėgčiau“, - juokėsi V. Alekna.

Susitikimo pabaigoje legendinis sportininkas vaikams palinkėjo sveikatos, o juos slaugantiems tėvams stiprybės ir vaikams padovanojo „hummel“ marškinėlius su tautine simbolika ir vaikų vardais.

„Tokius susitikimus galima kartoti kasdien, jei tik galėtume padėti vaikams ir jų tėvams užsimiršti ir jiems būtų lengviau pakelti užklupusias negandas“, - optimizmo linkėjo V. Alekna.

alekna3.jpgĮveikligą.lt redakcijos ir sporto žurnalistų klubo „Press‘as“ iniciatyva, vėžiu sergančius vaikus garsūs sportininkai lanko jau trečius metus iš eilės. Vaikus lankė Londono olimpiados prizininkas imtynininkas Aleksandras Kazakevičius bei futbolininkai Valdas Ivanauskas ir Tomas Ražanauskas bei žinomi sporto žurnalistai – Vytaras Radzevičius, Nerijus Kesminas, Tautvydas Meškonis.

„Džiaugiamės, kad garsūs šalies sportininkai prisideda prie šios iniciatyvos ir sergantiems vaikams bei jų šeimoms suteikia nemažai džiugių akimirkų. Skatiname įvairias labdaros akcijas ir patys jas rengiame. Artimiausiu metu vyks sporto žurnalistų ir medikų rungtynės. Skatiname vaikus ir jaunimą sportuoti, nes sportas – viena pagrindinių visų ligų prevencijos priemonių“, - sako sporto žurnalistų klubo „Press‘as“ pirmininkas Tautvydas Vencevičius.

Įveikligą.lt ir sporto žurnalistų klubo „Press‘as“ rengiamas akcijas jau kelerius metus remia oficialios Lietuvos futbolo rinktinės aprangos gamintojai „hummel“. Šiais metais vėžio prevencijos akcijų rėmėju tapo ir Vilniaus miesto savivaldybė, ji remia Įveikligą.lt redakcijos vykdomą akciją: „Sostinė už sveiką Lietuvą!“.

Artimiausiu metu vyks kartu su Lietuvos golfo federacija organizuojamos stovyklos vėžiu sergančių vaikų šeimoms, sergančių vaikų kūrybingumo stovykla Lietuvos Dailės muziejuje, o akciją vainikuos jau antrus metus rengiamas Nacionalinis sveikatos egzaminas.

 

© Įveikligą.lt

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. birželio 13 d., Ketvirtadienis