0

Krūties vėžiu sergančioms moterims taikoma nauja rekonstrukcinės chirurgijos forma – krūtinės formai atkurti naudojami kiaulių audiniai, praneša dailymail.co.uk.

Tai suteikia galimybę atlikti rekonstrukcijos procedūrą tuo pačiu metu, kai pašalinama krūtis. Viskas atliekama vienos operacijos metu.

Gyvuliniai audiniai apdorojami taip, kad žmogaus organizmas jų neatmestų. Pašalinus auglį, iš kiaulės audinių suformuojama „kišenė“ implantui prilaikyti. Jis dedamas po raumeniu. 

Iki šiol po mastektomijos implantui įstatyti buvo naudojamas audinių skėtiklis, kuris padarydavo užtektinai vietos implantui. Vėliau buvo įstatomas implantas, kai jam skirta ertmė pasidarydavo pakankamai didelė. 

Jau seniai žinoma, kad kiaulių kolageno struktūra labai panaši į žmogaus. Gydytojai reguliariai operuoja dideles išvaržas, naudodami iš kiaulių audinių pagamintą biologinį tinklelį, kurį dalis medikų praminė „kiaulena“. 

Krūtų chirurgijos gydytojas konsultantas Simonas Cawthorne'as iš Sautmedo ligoninės tvirtina, kad persodinti kiaulės audiniai pamažu tampa moters organizmo dalimi.

Iš pradžių šiuo metodu galėjo pasinaudoti Bristolio (Anglija) pacientės, jų operacijas finansavo Sautmedo ligoninės krūties vėžio labdaros fondas „Bust“. Siekiant pristatyti metodą Nacionalinės sveikatos sistemos komisijos nariams, buvo finansuota dešimt tokių procedūrų. 

Kadangi procedūra buvo labai sėkminga, dabar ji siūloma visoms pacientėms. Tai reiškia, kad ne tik pacientei pakanka vienos operacijos vietoj dviejų, bet ir sveikatos sistema dėl sumažėjusio operacinių ir lovų poreikio taupo pinigus. 

S. Cawthorne'as įsitikinęs: „Tai visapusiškai naudinga. Rezultatai geri, kosmetiniai rezultatai - geri, o pacientės labai laimingos. Paprastai tai naudojama kitose kūno vietose, tad kiaulių audinių panaudojimas krūtyse – naujovė“. 

Krūtų chirurgijos gydytojas konsultantas BBC sakė: „Iš audinių pašalinamas visas gyvulio DNR, tai visiškai saugu ir mūsų pacientėms tai patinka. Šis gydymo metodas geriausiai tinka esant nedideliems augliams, kurie anksti pašalinami. Tinka moterims, kurių krūtų dydis iki C ar D. Kai kurios pacientės nelinkusios imti audinius iš kitų jų kūno vietų, todėl tai puiki alternatyva“. 

Kai pernai gruodį Emmai Nichols buvo diagnozuotas krūties vėžys, ji sulaukė pasiūlymo mastektomiją ir rekonstrukcinę operaciją atlikti vienu metu. Trijų berniukų – devyniolikmečio Jacko, penkiolikmečio Joe ir dešimties metų Tommy – mamai pasisekė, kad vos užčiuopus guzelį krūtyje išgirdo diagnozę dar ankstyvoje stadijoje. Prieš auglio šalinimo operaciją E. Nichols buvo pasiūlyta pasinaudoti naujove, kurią jai finansavo Saumedo ligoninės krūties vėžio labdaros fondas „Bust“. 

43 metų moteris prisimena: „Psichologiškai svarbu atsibusti ir jausti, kad tai yra, nemanau, kad būčiau galėjusi po to ryžtis daugybei operacijų. Po penkių savaičių jau buvau darbe. Man pasisekė, nes neprireikė nei chemoterapijos, nei radioterapijos“.

 

delfi.lt

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. balandžio 14 d., Sekmadienis